No Image

Спогади Трохима Романченка “На старожі часу” як джерело до історії українського літературно-мистецького життя Катеринослава 1902-1920 рр.

Вперше представлені спогади Т.М. Романченка «На сторожі часу», публікація яких послугує створенню об’єктивного портрету видатного діяча української літератури на тлі культурного життя Катеринослава періоду 1902-1921 рр.

No Image

Архів 228-го запасного піхотного полку міста Катеринослав про українізацію в армії

Зроблена спроба аналізу архівних документів та речових матеріалів 228-го запасного піхотного полку, що дислокувався в Катеринославі в 1917 р., з питання українізації в армії.

No Image

Історичний музей до 100-річчя української революції 1917-1921 рр.

Перш за все вивчаються музейні предмети з фондової колекції, зокрема архів 228 пішого полку, газети 1917-1921 рр. «Республіканець», «Рада», «Нова Рада», матеріали з історії музею в цей період, життя та діяльність Івана Труби, Нестора Махна, Трохима Романченка тощо.

No Image

Міні-виставка «Українська Революція» 1917-1921 рр.

ХХ ст. – століття війн і революцій, національно-визвольних рухів. Саме в цьому столітті були опробуванні різні моделі соціального розвитку від національного до соціалістичного радянського. В 1917 р. була здійснена спроба відновити українську державність. Велика заслуга в цьому належить УЦР, яка cприяла консолідації і об’єднанню українського народу, створила УНР та проголосила її самостійною незалежною державою (ІV універсал). Вона задекларувала відродження української державності у ХХ ст. домагалася визнання прав українського народу на свою державу, культуру та мову.