No Image

Відкриття виставки “Різьблені православні святині”

24.12.2013 admin 0

19 грудня 2013 року о 15.00 годині у виставковій залі Меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького відбулося відкриття виставки рідкісних церковних старожитностей «Різьблені православні святині», яке було приурочене до Дня Святого Миколая. Захід відбувся у теплій, камерній атмосфері, навіяній самою виставкою, тож присутніх не залишав дух свята. На відкритті були присутні викладачі Національної гірничої академії, Дніпропетровського національного університету, співробітники бібліотек, музеїв, науковці, громадські діячі міста, журналісти та ін.

No Image

Повернення “Медной бабушки”

20.12.2013 admin 0

20 грудня 2013 р. у залі №3 історичного музею з’явився новий експонат – модель пам’ятника Катерини ІІ.
Восени 2013 р. на замовлення Дніпропетровського національного історичного музею була виконана авторська копія моделі, яка відсьогодні стане частиною експозиції нашого музею.

No Image

Проект “Музика Високого Стилю”

19.12.2013 admin 0

У програмі вечора прозвучать романси і пісні композиторів ХХ століття: Г. Свиридова, Б. Целковнікова і В. Губаренка на вірші А. Ахматової і О. Блока у виконанні студентів вокального факультету Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки, клас викладача Гопка О.В.

No Image

Різдвяна зірка

17.12.2013 admin 0

Новорічні свята – це очікування казки, дива та надзвичайно теплого свята – Різдва Христового, тому яскраві та різноманітні роботи дітей, безперечно, відтворять святковий настрій і подарують мешканцям нашого міста чудову нагоду поринуту у світ дитинства, насолодитись чудовими картинами новорічних свят.

No Image

Виставка “Натюрморт – від класики до модерну”

17.12.2013 admin 0

Мистецький проект, учасниками якого є викладачі школи, присвячений самому популярному і улюбленому жанру образотворчого мистецтва – натюрморту, який був відомий ще за часів стародавньої Греції та Риму.

No Image

Robotophon 38 N – новий музейний експонат

13.12.2013 admin 0

У листопаді 2013 р. В.А. Баранніков (ліквідатор, голова Бабушкінської районної організації «Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України») передав до історичного музею дуже багато цікавих предметів, які поповнили наш фонд. Серед яких: фотографії 1930-х років, радіоапаратура, обчислювальна техніка, предмети з археології та речі, пов’язані з подіями на ЧАЕС.

No Image

Виставка “Різьблені православні святині в колекції ДНІМ”

12.12.2013 admin 0

19 грудня 2013 року о 15.00 год. у виставковій залі Меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького до дня Святого Миколая відбудеться відкриття нової виставки рідкісних церковних предметів з колекції Дніпропетровського національного історичного музею.

No Image

Виставка ялинкових прикрас з фондів музею та дитячого малюнку “Новорічна”

11.12.2013 admin 0

На виставці представлено близько 300 ялинкових прикрас другої половини ХХ ст. з найрізноманітніших матеріалів (скла, картону, дерева, вати, пластмаси). Тут можна побачити традиційних новорічних персонажів, героїв улюблених казок та мультфільмів, скляні та ватні дари лісу та лану, що нагадають про яскраве, сонячне літо, різноманітних тварин, а також «ідеологічно витримані» прикраси із державною символікою.

No Image

Цікаву агітаційну листівку часів Великої Вітчизняної війни передано до музею

10.12.2013 admin 0

Нещодавно до Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького пошукачами було передано цікаву агітаційну листівку часів Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр.). Листівка знайдена у 2013 р. в Солонянському районі, на місцях бойових дій осені 1943 р. Це листівка з радянської агітаційної мінометної міни, калібру 82 мм.