No Image

Відроджені скарби Дніпропетровщини

28.04.2017 admin 0

Виставка представляє результати 26 річної співпраці ДНІМ та Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. За цей час 88 експонатів з фондів ДНІМ були відреставровані художниками – реставраторами у Харкові, а на зараз співпраця продовжується.

No Image

Фотовиставка «Музей – образ свого часу»

27.04.2017 admin 0

Прес-реліз. Фотовиставка «Музей – образ свого часу»

(до 40-річчя закінчення реконструкції музею у 1968-1977 рр.)

7 травня 1977 року урочисто відкрита нова експозиція Дніпропетровського історичного музею ім. Д.І. Яворницького. Завершилися роботи зі створення комплексу історичного музею: діорама «Битва за Дніпро» з кінолекційним залом, експозицією просто неба «Військова техніка Великої Вітчизняної війни» і «Скіфські і половецькі скульптури», виставкова експозиція по історії музею в Білому залі старого музейного корпусу, та стаціонарна експозиція з історії краю з найдавніших часів до сучасності у восьми нових музейних залах з окремим виставковим залом.

No Image

Виставка “Пером і пензлем”

21.04.2017 admin 0

Під такою назвою у музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилася виставка поета, прозаїка, художника, мистецтвознавця Віталія Старченка. На Придніпров’ї він є одним із найяскравіших представників покоління «семидесятників», яке відразу по входженню в літературу взялося за творення якісно нового естетичного простору, в якому мірилом людських почуттів виступають естетичні категорії, а не ідеологічні канони. Тому, дебютувавши у кінці 1960-х , по – справжньому «семидесятники» увійдуть у літературу лише наприкінці 1980-х, коли послабилася цензура і почала реставруватися справжня картина сучасної літератури.

No Image

Ніч музеїв 2017

20.04.2017 admin 0

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького традиційно запрошує на щорічну акцію «Ніч музеїв»

13 травня з 17 до 23 години (продаж вхідних квитків здійснюватимеся до 22.00)

Приходьте і уявіть себе громадянами давньогрецького полісу, дізнайтеся що спільного між козаками і самураями, як українська культура шукала свій власний шлях, та хто такі січові стрільці, пориньте у вишуканий світ палацової музики та відчуйте модерний виклик радянської моди середини ХХ ст.

No Image

Презентація українського перевидання «Нарисів Дніпра» Олександра Афанасьєва-Чужбинського

11.04.2017 admin 0

Презентація українського перевидання «Нарисів Дніпра» Олександра Афанасьєва-Чужбинського (за матеріалами експедиції 1856–1859 років)

13 квітня 2017 року о 16:00 у Меморіальному будинку-музеї академіка
Д.І. Яворницького (Дніпро, площа ім. Т. Шевченка, 5) відбулася презентація українського перевидання “Нарисів Дніпра”, яке побачило світ у видавництві “Апріорі” до 200-річчя від дня народження дослідника.

No Image

Виставка до 230-річчя від часу створення першої Міської Думи

07.04.2017 admin 0

Система міського самоврядування Катеринослава була організована майже одночасно з формуванням самого міста на основі Жалуваної грамоти містам 1785 р., яка стала частиною адміністративних та соціальних реформ у Російській імперії доби Катерини II.

No Image

Музейна студія «Жива глина» отримала грант!

06.04.2017 admin 0

В 1995 році в Дніпропетровському історичному музеї розпочала роботу музейна студія. Враховуючи безліч проблем, які має сучасний музей, легко зрозуміти, що студія давно потребувала модернізації, (власне, як і весь музей). Щоб залишатися привабливою, студія повинна бути сучасною і використовувати мультімедійні технології, які мають такий великий вплив на дітей. Крім, того, в студії повинні бути сучасні та санітарно безпечні меблі, гарне освітлення.

No Image

Срібна пам’ятна медаль у подарунок музею

04.04.2017 admin 0

5 квітня о 16.00 у виставковому залі в Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І.Яворницького відбудеться захід з приводу подарунку меценатом, медальєром Дмитром Пірклом музею срібної пам’ятної медалі, присвяченої українській традиції натільних та нагрудних хрестів.