No Image

ДНІМ – 170 років!

31 березня 1849 р. в газеті «Катеринославські губернські відомості» (додаток до № 12) було опубліковано повідомлення «Про устрій громадського музеум в місті Катеринославі». Це перша згадка про створення музею в Катеринославській губернії. З ініціативи діячів просвіти, освіти та прихильності сприяння губернатора А.Я. Фабра було вирішено заснувати Громадський музей в приміщенні Потьомкінського палацу — Дворянського зібрання.

До 170-річчя ДНІМ: Забута колекція старожитностей видатної людини Олександра Поля

До 170-річчя Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького представляємо Вашій увазі цікаву статтю Д.І. Яворницького “Забытая коллекция древностей замечательного человека Александра Поля”.

No Image

Освітній семінар для польських і українських вчителів

27 березня завершив роботу освітній семінар для польських і українських вчителів «Вивчення Голокосту в Україні для формування атмосфери толерантності», організований Інститутом «Ткума», Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» спільно з Державний музеєм Аушвіц-Біркенау.

No Image

Проект “ЗНО з музеєм”

Зовнішнє незалежне оцінювання з історії України важливий і складний іспит. Як же до нього підготуватися: студіювати підручники чи посібники? Уважно слухати вчителя? Займатися з репетитором? Мабуть що жодний з цих варіантів не є помилковим. Однак по справжньому історія оживає в музеї. Мезолітичні наконечники стріл, «Апостол» 1574 р., «Статут малоросійських прав» 1743 р., акції іноземних підприємств кінця ХІХ – початку ХХ ст. та багато-багато іншого – ці речі здатні набагато більше розповісти про минуле у яскравих фарбах та невимушеному форматі.

No Image

Звіт про лекцію М. Чабана “Шевченкіана Дмитра Яворницького”

У суботу, 16 березня, у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького в рамках проекту «proDnipro: історія для всіх!» відбулася лекція відомого журналіста та краєзнавця Миколи Чабана, присвячена ролі Тараса Григоровича Шевченка у житті та творчому і науковому доробку Д.Яворницького – «Шевченкіана Дмитра Яворницького».