No Image

Виставка до 25-річчя Конституції України

У 5-й залі Дніпропетровського національного історичного музею відкрито міні-виставку до Дня Конституції України. На виставці представлені фото та документи, а також пропонується увазі відвідувачів відео, у якому висвітлені основні моменти конституційного процесу 1996-го року в Україні.

No Image

Книжкова виставка “Конституція України: 25-річчя новітньої історії та традиції століть”

В науковій бібліотеці Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького відкрита чергова книжкова виставка. Вона присвячена 25-річчю прийняття Конституції України. Метою виставки є висвітлення історії становлення та утвердження Основного Закону країни.

No Image

Епістолярна спадщина академіка Д.І. Яворницького (Вип. 7)

В кінці травня 2021 року у світ вийшов 7 випуск збірки “Епістолярна спадщина академіка Д.І. Яворницького”. Офіційна презентація відбудеться 24 червня в рамках ІІІ Всеукраїнського форуму “Ідентичність в історії: міждисциплінарний підхід”. Також з новою збіркою можна ознайомитися під час Х Міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал” (23-27 червня, Київ).

No Image

З циклу “Подих літа”: про грошові знаки у формі дельфінів

Ще з середини ХІХ ст. до музейної колекції почали надходити предмети, пов’язані з давньогрецькою культурою. Всі вони походили з давньогрецьких колоній Північного Причорномор’я, що почали засновуватись ще у VIII ст. до н.е.. Абсолютна більшість була знайдена під час археологічних розкопок на території міст-полісів Пантікапею (м. Керч) та Ольвії (с. Парутине Миколаївської обл.). Особливу увагу привертаюсь ольвійські грошові знаки у формі дельфінів, що виготовлялися з бронзи методом лиття у VI-IV століттях до н.е..

No Image

ІІІ Всеукраїнського форуму “Ідентичність в історії: міждисциплінарний вимір”

Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького має честь запросити вас долучитися з доповідями та презентаціями проєктів, музейних заходів, видань, експозицій та виставок до ІІІ Всеукраїнського форуму «Ідентичність в історії: міждисциплінарний вимір» (24-25 червня 2021 р.). Форум у зв’язку з карантинними обмеженнями вже традиційно відбудеться у змішаному форматі (онлайн та офлайн).