Проект “Рівні можливості”

Концепція виставки для сліпих та слабозорих «Рівні можливості»
Музей, відкритий кожному – головна мета роботи музейного співробітника. І якщо спілкування зі звичайними відвідувачами залежить виключно від особистого таланту екскурсовода, то для прийому відвідувачів з особливими потребами необхідне створення спеціальних умов. Особливо складно показати музей відвідувачам з порушеннями зору. При показі предметів через скло і на великій відстані від очей слабозора людина може сприйняти лише окремі фрагменти або об’єкти. Тому, отримана за допомогою неповноцінного зору, інформація не закріплюється в пам’яті, образи швидко стираються, що особливо виявляється у дітей. А повністю сліпа людина, отримавши виключно словесний опис експоната, взагалі не зможе створити його образ.
Особливо це актуально для предметів, які не використовуються в наші дні. У першу чергу це археологічні артефакти, отримати уявлення про які можна тільки в музеї.
Але ці предмети часто крихкі. Тому в рамках проекту «Рівні можливості» планується виготовити репліки (максимально точні копії) найбільш яскравих предметів археологічної колекції.
У той же час муляжі будуть цікаві і школярам у віці від 6 до 14 років. Адже вони зможуть не тільки подивитися на предмети, а й випробувати їх у дії (наприклад, перетерти зерно зернотеркою).
Друга частина проекту направлена на залучення уваги громадськості до проблем сліпих людей. Фотографії на виставці розкажуть про життя УТОС у Дніпропетровську, про досвід створення музейних виставок для сліпих у Європі і про те, що можна зробити у нас сьогодні.
Проект розглядається як перший крок у створенні стаціонарної виставкової кімнати при Дніпропетровському історичному музеї ім. Д.І. Яворницького для занять з муляжами. Така практика є не новою і широко використовується в багатьох музеях світу. Нам хочеться, щоб перша виставка проекту «Заняття стародавньої людини» не стала єдиною. Ми сподіваємося на допомогу і участь, як з боку різних організацій, так і приватних благодійників. Не залишайтеся байдужими!

Контактні телефони: 0633580620 та 0682429178 Катерина.

Потрібна спонсорська підтримка!
Наразі проект потребує спонсорської підтримки! Розгляд грантових проектів (тобто те, на що покладалася ідея виставки з самого початку) призупинено у зв’язку з кризою, перенесенням виборів до органів місцевого самоврядування та іншими причинами, які не залежать від організаторів.
Тим не менше ми сподіваємося, що можна буде організувати виставку своїми силами за допомогою волонтерів. Ми будемо вдячні за будь-яку допомогу.
Зараз особливо актуальним завданням є виготовлення круглих столів і рельєфної підлоги з контрастною розміткою. З предметів нам потрібні рельєфні карти.
Перша виставка в рамках проекту, яка має назву “Заняття стародавньої людини”, запланована на кінець вересня 2010 року.
Див. також: Виставка для сліпих (блог Катерини Мінакової на дніпропетровськом міськом порталі).

Код кнопки Проекту “Рівні можливості”
 Проект выставки для слепых и слабовидящих

<a href=”http://fate-yahoo.narod.ru/”> <img style=”border: 0px none currentColor;” title=” Проект выставки для слепых и слабовидящих” <img src=”http://fate-yahoo.narod.ru/knopka.jpg” width=”88″ height=”31″ alt=” Проект выставки для слепых и слабовидящих” border=”0″> </a>

Висловлюємо Подяку

  • Художникам Олександру Безручко і Світлані Антропцевій за допомогу у виготовленні предметів з металу
  • Гончару Андрію Горбаню за готовність представити свої вироби для виставки
  • Спілці обдарованої молоді та особисто Сергію Терепищиму за інформаційну підтримку
  • Дніпропетровському відділенню культурної асоціації “Новий Акрополь”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*