Молодіжний проект «Жива історія» (2009)

12 – 13 вересня 2009 р. на площі біля Дніпропетровського Історичного Музею ім. Д.І. Яворницького.
Обласна Молодіжна Громадська Організація Творче Об’єднання реконструкторів «ТОР», в рамках Проекту «Жива історія», під егідою Дніпропетровського Історичного Музею, запрошує всіх у гості на осінній ярмарок Слов’янської і варязької культури “MorgenStern”.
Жива Історія – це реконструкція історичних подій, побуту, ремесел і т.д. в наш час – коли можливо не тільки доторкнутися і побачити що було, але і зрозуміти, яким чином і чому це відбувалося. Жива Історія – це відновлення технологій і методів виготовлення предметів культури, це спосіб зрозуміти і відчути Минуле. Наше осіннє свято об’єднає більше 100 костюмованих учасників – представників різних історичних клубів Дніпропетровщини – а також тисячі глядачів-городян на яскравому веселому ярмарку, що переносить нас в сиву давнину століть, до витоків нашої державності. До епохи Древніх Богів і Дальніх походів, епохи билин та переказів.
Пройдіть з нами шлях з Варяг в Греки!
Тут на смерть б’ються дві раті, змагаються у влучності стрільці, міряються доблестю лицарі, і, звичайно, торговці на строкатому Базарі перевіряють Вашу кмітливість і спритність, силу й сміливість. Тут ви побачите, як ткали на стародавніх ткацьких верстатах, що носили прості люди і як прикрашали себе представники вищого стану. Ви познайомитеся з ковалем і відчуєте жар горна, а потім спробуєте себе у гончарного кола.
Програма Фестивалю:
12 вересня:
11.00 – Урочисте відкриття фестивалю.
Привітання організаторами та спонсорами учасників фестивалю.
Парад учасників
11.30 – Бугурт (масова театралізована битва)
12.00 – Початок роботи фестивалю

 • Рицарський турнір
 • Стрілецький турнір
 • Початок гулянь на ярмарковій площі (середньовічні забави та конкурси)
 • Відкриття міста майстрів (продаж виробів майстрів і т.д.)

17.00 – Концерт виконавців фольк-музики
20.00 – Завершення першого дня фестивалю
13 вересня:
12.00 – Відкриття другого дня фестивалю. Відкриття всіх локацій
12.30 – Бугурт учасників турніру.
13.00 – Початок роботи фестивалю

 • Рицарський турнір
 • Стрілецький турнір
 • Початок гулянь на ярмаркової площі (середньовічні забави та конкурси)
 • Відкриття міста майстрів (продаж виробів майстрів і т.д.)
 • Виступи менестрелів
 • Виступ волхвів

17.00 – Урочисте нагородження переможців. Вручення призів і грамот
У програмі фестивалю є турніри (рицарський і стрілецький), головними призами яких є гербові символи нашого міста – срібна шабля і стріла.
Увага: у програмі можливі зміни та доповнення!
Творче Об’єднання реконструкторів «ТОР»
Проект «Жива Історія» є розробкою Молодіжної Громадської Організації Творче Об’єднання реконструкторів «ТОР», рег.ном. 866 від 6.03.2006 р. Організація об’єднує і представляє інтереси історико-реконструкторського руху Дніпропетровська у відносинах з широкою громадськістю, адміністрацією міста, а також громадськими та комерційними організаціями.
На сьогоднішній день Об’єднання реконструкторів бере участь в організації виїзних (польових) рольових ігор, молодіжних фестивалів, здійснює організовані виїзди представників рольового і Реконструкторського Рухів на профільні заходи по Україні:

 • Фестиваль Моргенштерн – Дніпропетровськ (2004 і 2005 рр.)
 • Хоббітські ігри – різні міста (2003-2007 рр.)
 • Фестиваль Генуезький шолом – Судак, АР Крим (2005 і 2008 рр.) і ін.

Більше 100 костюмованих учасників з різних міст України!
Запрошуємо Вас відпочити всією сім’єю або всієї дружньою компанією на фестивалі на честь святкування 160-річчя Дніпропетровського історичного музею!
З повагою, Організаційний комітет МГО Творче Об’єднання реконструкторів та Адміністрація Дніпропетровського історичного музею ім. Д.І. Яворницького.
Тел.: (056) 716-60-86
Тел.: (0562) 46-34-22
Тел.: (056) 716-60-86
М. тел.: +38-066-369-30-94