Толстиков Олександр Якович. Біографічна довідка

Толстиков Олександр Якович (1840 – 1905 рр.). Міський голова (1889 – 1893 рр., 1901 – 1905 рр.)

Народився у м.Одоєв Тульської губернії в родині купця. Закінчив повітове училище. Переїжджає до Катеринослава. Спочатку працює прикажчиком у магазині залізної торгівлі купця М.Алексєєнка. У 1870 р. відкриває власну торгівлю залізом і стає купцем ІІ-ї гільдії. Починаючи з 1870 р. і протягом 35 років обирався гласним міської Думи, працював у різних комісіях. На посаду міського голови обирався двічі – у 1889 і 1901 рр. Це був час, коли місто бурхливо розвивалося, влаштовувалося. Було приведено до ладу Міський сад (нині парк ім.Л.Глоби), побудовано у ньому Літній театр, забруковано багато вулиць, влаштовано електричне освітлення вулиць міста. Багато уваги приділяв Олександр Якович розвиткові народної освіти в місті, витрати на яку займали друге місце у бюджеті міста. В цей час побудовані гарні приміщення для реальних училищ, жіночих гімназій, міських училищ. Вершиною його діяльності стала організація в Катеринославі комерційного училища, хресним батьком якого він був. Завдяки йому було створене купецьке товариство, через яке проводиться Статут училища і організується Опікунська рада. Як купецький староста, він організовує збір коштів серед купецтва міста на будівництво приміщення комерційного училища, яке згодом отримало ім’я Миколи ІІ (нині будинок Облради, пр.ім.Кірова, 2).
1 жовтня 1905 р. будинок училища було освячено і воно вважалося найкращим приміщенням учбового закладу на півдні України.
Наполеглива праця зруйнувала його здоров`я: 18 листопада 1905 р. він помер, залишивши по собі добру пам’ять і будинок, який і сьогодні служить нашому місту.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*