Пєтухов Іван Дмитрийович

14.08.1919 – 22.08.1965
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 22.02.1944. За мужність і героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР капітану Пєтухову І.Д. присвоєно звання Героя Радянського Союзу (№ 2508).

Народився 14 серпня 1919 року в селі Слобода зараз Краснинського району Смоленської області в сім’ї селянина. Росіянин. Закінчив неповну середню школу, працював в своєму колгоспі. В 1936 році переїхав в село Губіно, зараз Гагарінського району, закінчив школу механізаторів. Працював трактористом на Воробьйовській МТС. Учасник радянсько-фінляндськой війни 1939-1940 років. До останніх днів Великої Вітчизняної війни І.Д. Пєтухов знаходився на фронті. У 1945 році закінчив курси “Высирел”. З 1961 полковник Пєтухов – в запасі. Жив в місті Кременчук Полтавській області. Помер 22 серпня 1965 року.
Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора, Богдана Хмельницького 2-й ступеня, Олександра Невського, Червоної Зірки, медалями.

Командир батальйону 78-го гвардійського стрілецького полку (25-я гвардійська стрілецька дивізія, 6-я армія, 3-й Український фронт), гвардії капітан.

У ніч на 26 вересня 1943 року батальйон під командуванням гвардії капітана Пєтухова разом з іншими підрозділами полку форсував Дніпро в районі сіла Військове (Солонянський район Дніпропетровської області) та опанував плацдармом. У боях за розширення плацдарму за три доби безперервних боїв батальйон відбив більше 20 контратак ворога. Гвардії капітан Пєтухов особистим прикладом надихав бійців і командирів на виконання бойового завдання. Він не покидав передових траншей, з автоматом в руках вів бійців в контратаки, брав участь в рукопашних боях.
23 жовтня наші війська перейшли у наступ. Після потужної артилерійської підготовки оборона противника була прорвана, і батальйон Пєтухова почав нестримно просуватися вперед. Обходячи ворожі вузли опору і знищуючи їх атаками з тилу, гвардійці з боями пройшли десятки кілометрів, знищивши до 400 солдат та офіцерів, захопивши 15 орудій, 12 мінометів та склад із зерном.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*