Галімов Вахіт Газізович

1921 – 28.09.1943
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 22.02.1944. За мужність і героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії старший сержант Галимов В.Г. визнаний гідним звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився в 1921 році в селі Старобалаково, нині Чекмагушевского району Башкирії, у селянській родині. Башкир. Закінчивши початкову школу, працював у колгоспі в селі Старобалаково, на заводах у містах Петрозаводську і Ленінграді. 28 вересня 1943 року відважний воїн загинув у бою. Похований у селі Дніпровське Солонянського району Дніпропетровської області України. У Національному краєзнавчому музеї Республіки Башкортостан славному земляку присвячений стенд, на будинку в селі Старобалаково, де жив В.Г. Галимов, установлена меморіальна дошка, його ім’я носила піонерська дружина Старобалаківської школи. Нагороджений орденом Леніна, орденом Червоної Зірки, медалями.

Снайпер 100-го гвардійського стрілецького полку 35-а гвардійська стрілецька дивізія, 6-а армія, 3-й Український фронт гвардії старший сержант.За своє життя знищив 207 ворожих солдат та офіцерів.

Снайпер 100-го гвардійського стрілецького полку (35-а гвардійська стрілецька дивізія, 6-а армія, 3-й Український фронт) гвардії старший сержант Галимов В.Г. у період оборонних боїв на Сіверському Донці виконав завдання командування по підготовці 22-х снайперів. Практично навчаючи своїх товаришів, В.Г. Галимов знищив 46 німецьких солдатів і офіцерів.
У ніч на 27 вересня 1943 року він у числі перших форсував ріку Дніпро. Гітлерівці, прагнучи скинути наші підрозділи з захопленого ними плацдарму, наносили до 12-и контратак у день. У важкому бою за правобережжя ріки Дніпро в районі села Звонецьке Солонянського району Дніпропетровської області, заміняючи вибулих з ладу офіцерів, В.Г. Галимов тричі водив роту в атаку. У той же день у бої за село Військове бійці, очолювані В.Г. Галимовим, вибили супротивника із траншей, захопили 2 міномети, 80 штук мін, і, повернувши трофейну зброю убік ворога, відкрили по ньому вогонь на поразку.
За роки війни на своєму бойовому рахунку снайпер В.Г. Галимов мав 207 знищених фашистських солдатів і офіцерів.