Абельханов Садик Фахретдінович

15.03.1915 – вересень 1943
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність і героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР сержантові Абельханову С. Ф. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився 15 березня 1915 року (по іншим даним – у 1909 році) у селі Семенівка нині Червоножовтневого району Нижегородської області в родині робітника. Татарин. Отримавши початкову освіту, у 1933 році переїхав до батька. Там продовжив навчання в школі. Підлітком надійшов на Путіловський завод. Потім працював різноробом, слюсарем на тютюновій фабриці ім. К. Цеткін, командиром відділення в загоні воєнізованої охорони Наркомату зв’язку СРСР. Похований у селищі Військове Солонянського району Дніпропетровської області. Ім’я Героя в рідному селі носять школа і вулиця. Нагороджений орденом Леніна, медаллю.

Навідник знаряддя 1248-го винищувального протитанкового артилерійського полку (12-а армія, Південно-Західний фронт), сержант.

У ніч на 27 вересня 1943 року сержант Абельханов разом з розрахунком форсував ріку Дніпро в районі хутора Губинського Дніпропетровської області. Після бомбування й артобстрілу уплав кинувся до палаючого катера і врятував тяжкопораненого моториста. Разом із трьома десантниками згасив пожежу, тим самим врятував дві гармати і запас боєприпасів. Потім з іншими артилеристами на мотузках перетаскував знаряддя на крутий берег. Наказав з ходу прямим наведенням відкрити вогонь по гітлерівцях, що контратакують. У бої на плацдармі Абельханов брав участь у відбитті 13 контратак. У вирішальний момент бою вступив у рукопашну сутичку і знищив трьох фашистів. Коли був поранений командир знаряддя, прийняв на себе командування. При відображенні чергової атаки він загинув.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*