Косєнков Іван Василійович

30.12.1923
Герой Радянського Союзу

Дата наказу: 22.02.1944. За мужність і героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР сержант Косєнков І. В. визнаний гідним звання Героя Радянського Союзу (№ 2688).

Народився 30 грудня 1923 року в селі Богословка Бородулихінського району Сьомипалатинської області Казахстану в родині селянина. Росіянин. Закінчивши 7 класів, працював мотористом у колгоспі. У 1944 році І.В. Косєнков демобілізований. Живе в місті Уштобе Талди-Курганської області Казахстану. До виходу на пенсію працював трактористом, майстром лісокультур Алма-Атинської станції захисних лісонасаджень. Нагороджений орденом Леніна, 2 орденами Вітчизняної війни 1-й ступеня, медалями.

Навідник знаряддя 1118-го стрілецького полку 333-ї стрілецької дивізії 12-ї армії Південно-Західного фронту, сержант.

Навідник знаряддя 1118-го стрілецького полку (333-я стрілецька дивізія, 12-а армія, Південно-Західний фронт) сержант Косєнков І.В. у ніч на 26 вересня 1943 року, зануривши знаряддя на 2 спарені човни, у складі штурмового загону переправився через ріку Дніпро. Висадившись в районі села Військове Солонянського району Дніпропетровської області, артилеристи відкрили по ворогу вогонь прямим наведенням, сприяючи переправі стрілецьких підрозділів полку. У бою по захопленню і розширенню плацдарму, загін прорвався до південної окраїни села Військове. Розрахунок знаряддя брав участь у відображенні 2 контратак ворожої піхоти з танками, знищив при цьому 2 пушки, 2 автомашини і групу гітлерівців. Вогнем свого знаряддя Косєнков придушив 5 кулеметних гнізд. Плацдарм був утриманий до підходу основних сил полку.
29 вересня частини дивізії перейшли в наступ і просунулися на 4 км. У ланцюзі наступаючих знаходилося і 76 мм знаряддя Косєнкова.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*