Кісельов Сергій Семенович

23.09.1910 – 27.09.1994
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 1.11.1943. За мужність і героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії старшому сержантові Кісельову С.С. присвоєно звання Героя Радянського Союзу (№ 944).

Народився 23 вересня 1910 року в селі Гончаково нині Верхнеландеховського району Іванівської області в родині селянина. Росіянин. Закінчив 4 класи Барановської сільської школи. У 1934 році переїхав у місто В’язники Владимирської області, працював на фабриці столяром. Перед війною працював у місті Ногинське Московської області. Брав участь у Корсунь-Шевченківській операції, пройшов з боями по території Румунії й Угорщини, брав участь в узятті Будапешта. День Перемоги зустрів у Празі. Після війни демобілізувався. Жив у Ташкенті, працював столяром. На початку 1990-х років переїхав на батьківщину в Іванівську область, останнім часом жив у місті Кохма. Умер 27 вересня 1994 року. Похований на Кохомському міському цвинтарі. Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора, Вітчизняної війни 1-й ступеня, медалями.

Помічник командира взводу 78-го гвардійського стрілецького полку 25-ї гвардійської червонопрапорної Синельниківської стрілецької дивізії 6-ї армії Південно-Західного фронту, гвардії старший сержант.

Відзначився в боях при форсуванні Дніпра. У ніч на 26 вересня 1943 року старший сержант Кісельов у складі десантного загону з 36 бійців на підручних засобах переправився на правий берег Дніпра в районі села Військове (Солонянський район Дніпропетровської області). Взвод, яким командував Кісельов, захопили траншеї й опорний пункт супротивника. Відважні бійці протягом двох діб вели бій за утримання плацдарму. Вони відбили 5 контратак супротивника, винищили до 50 німецьких солдатів і офіцерів, захопили 18 коней і одне знаряддя. Особисто С.С. Кісельов знищив більш 10 німців. Своїми діями відважні десантники забезпечили переправу головних сил полку.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*