Єфремов Михайло Єфремович

6.11.1919 – 6.05.1961
Герой Радянського Союзу

Дата наказу: 22.02.1944. За мужність і відвагу Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії старшому сержантові Єфремову М. Є. присвоєно звання Героя Радянського Союзу (№ 2513).

Народився 6 листопаду 1919 року в селі Подольнево Торжокського району Тверської області в родині селянина. Росіянин. Закінчив неповну середню школу. Працював вагарем на залізничній станції Щербово. Після закінчення Великої Вітчизняної війни жив у місті Горлівка Донецької області, потім у місті Олександрія Кіровоградської області. Працював муляром у будівельному управлінні № 3. Помер 6 травня 1961 року. Нагороджений орденом Леніна, орденом Червоної Зірки, медалями.

Помічник командира саперного взводу 81-го гвардійського стрілецького полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії 8-ї гвардійської армії 3-го Українського фронту, гвардії старший сержант.

23 жовтня 1943 року гвардійці 25-ї стрілецької дивізії форсували Дніпро в районі села Військове Солонянського району Дніпропетровської області. З однієї зі штурмових груп переправився на протилежний берег. М.Є. Єфремов, досвідчений сапер, що побував у багатьох боях. Три доби вели гвардійці кровопролитні бої проти піхоти, танків і авіації супротивника. Утримавши зайняті позиції, поповнивши людьми і технікою, вони почали боротьбу по розширенню плацдарму. Для гвардії старшого сержанта М.Є. Єфремова наступили важкі дні. Очоливши групу саперів, він просувався в бойових порядках піхотинців, під вогнем супротивника розміновував проходи для наступаючих. Проповзаючи з міношукачем до ворожих загороджень по холодній, схопленій першими морозами землі, він працював невтомно, швидко. Над головою пролітали міни і снаряди, піт заливав ока, а він поспішав, рухався вперед і вперед. На одній з ділянок сапер зустрівся раптом з чотирма фашистами. Відреагував він миттєво: метнув гранати, вразивши двох загарбників. Пізніше наступаючі підрозділи полку часто зустрічали дощечки з лаконічними написами: “Розміновано. Єфремов”. Солдати жартували: “Там, де пройшов Єфремова, пройде і вся дивізія”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*