Бадрутдінов Минулла Бадрутдінович

1901 – 29.09.1943
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність і героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії сержантові Бадрутдінову М. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився в 1901 року в селі Чургулди Татишлинського району Башкирії. Татарин. Освіта початкова. Учасник громадянської війни. До 1930 року займався землеробством у своєму господарстві в селі Чургулди. У 1930-1941 р. – працював у колгоспі “Спартак” Татишлинського району. Похований у селі Вовніги Дніпропетровської області. Ім’ям Героя названа Чургулдинська школа, у дворі якої встановлене його погруддя; у селі Верхні Татишли його ім’ям названа вулиця. Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора.

Стрілець 78-го гвардійського полку (25-а гвардійська стрілецька дивізія, 6-а армія, Південно-Західний фронт), сержант.

Сержант М.Б. Бадрутдінов здійснив подвиг 29 вересня 1943 року при форсуванні ріки Дніпро північніше села Військове Дніпропетровської області, діючи в складі загону по захопленню плацдарму. У момент форсування і захоплення плацдарму, під ураганним артилерійсько-мінометним і кулеметним вогнем супротивника, загін у якому знаходився Бадрутдінов, переправившись на протилежний берег, переборюючи завзятий опір, увірвався в траншеї, знищуючи живу силу і техніку. Захопивши висоту 130,3, загін закріпився. Ранком супротивник, намагаючись витиснути з захоплених рубежів героїв, почав 5 лютого атаку за підтримкою танків і самохідних гармат. Гвардійці відбили всі атаки ворога, розгромивши до 2 батальйонів піхоти і знищивши 4 танки, не відступили ні кроку назад. Під час захоплення 3 лінії траншей Бадрутдінов, першим піднявся в атаку, закликаючи за собою інших, і в рукопашній сутичці, що зав’язалася, особисто заколов 3-х солдат супротивника. Загинув смертю хоробрих.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*