Турьян Пінхус Григорович

20.04.1896 – 30.08.1976
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність і героїзм, виявлені при форсуванні Дніпра, Указом Президії Верховної Ради СРСР капітанові Турьяну П. Г. присвоєно звання Героя Радянського Союзу (№ 1944).

Народився 20 квітня 1896 року в селі Лебедин Шполянського району Черкаської області в родині робітника. Єврей. Закінчив сім класів неповної середньої школи. З 15 років працював на цукровому заводі. Брав участь у Громадянській війні. Воював з білогвардійцями і поляками. Був на адміністративно-господарській роботі в Київській області. З 1945 року П.Г. Турьян – у запасі. Працював у будівельному керуванні. Жив у Києві. Помер 30 серпня 1976 року. Похований у Києві на Міському цвинтарі “Берківці”. Нагороджений орденом Леніна, орденом Червоної Зірки, медалями.

Парторг 269-го окремого саперного батальйону 12-ї армії Південно-Західного фронту, капітан.

26-28 вересня 1943 року парторг 269-го окремого саперного батальйону капітан П.Г. Турьян при форсуванні Дніпра в районі села Петро-Свистуново Вольнянского району Запорізької області керував переправою частин на поромах. Був поранений, але не залишив переправу. Брав участь у боях за плацдарм, у відбитті контратак супротивника.
У бою парторг був рішучий і спокійний, що передавалося навколишнім воїнам. Керуючи переправою під безперервним вогнем супротивника, зумів витримати графік форсування. Добре організував евакуацію поранених із правого берега. Задачу, поставлену командуванням батальйону, виконав.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*