Нагнибіда Семен Макарович

1905 – 10.10.1943
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність і героїзм, виявлені при форсуванні Дніпра, Указом Президії Верховної Ради СРСР рядовому Нагнибіді С. М. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився в 1905 році в селі Солониця Козельщанського району Полтавської області в родині селянина. Українець. Освіта початкові. Працював у колгоспі. Ім’ям Героя названа вулиця в селі Солониця. Нагороджений орденом Леніна, орденом Вітчизняної війни 2-го ступеня, медалями.

Сапер 269-го окремого Павлоградського саперного батальйону 12-ї армії Південно-Західного фронту, рядовий.

Восени 1943 року підрозділи радянських військ одержали наказ форсувати Дніпро поблизу села Петро-Свистуново Солонянского району Дніпропетровської області. Осінньою ніччю бійці трьох батальйонів на баржах поплили до правого берега. Дніпро тихо погойдував баржі на холодних хвилях. Ще кілька хвилин і сміливці висадяться на правий берег. Раптом під чорним куполом неба зависли ворожі ракети. І відразу гітлерівці обрушили на десантників ураганний вогонь. Розриви снарядів і мін здіймали навколо барж водяні смерчі. Кулі й осколки засвистіли в повітрі. Але радянські воїни не повернули назад. Залишивши баржі, десантники уплав і убрід добралися до правого берега і закріпилися на ньому. Одним з перших ступив на берег сапер 269-го окремого Павлоградського саперного батальйону рядовий С.М. Нагнибіда. Сміливців контратакували ворожі танки. Відважний солдат декількома влучними пострілами з протитанкової рушниці зупинив одну, а потім другу машину. Це окрилило десантників. Вони кинулися вперед, ламаючи опір супротивника. 10 жовтня 1943 року в одному з наступних боїв за розширення плацдарму на правому березі Дніпра С.М. Нагнибіда упав смертю хоробрих.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*