Балашов Михайло Єфремович

1903 – 26.09.1943
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність і героїзм, проявлені в боях, Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії рядовому Балашову М.Є. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився в 1903 році в селі Старе Ахматово нині Більшеболдинський район Ніжегородської області в сім’ї селянина. Росіянин. Закінчив 3 класи. Працював по найму пильщиком. Активно брав участь в організації колгоспу в своєму селі. Був колгоспним ковалем, бригадиром. У 1939 році Михайло Єфремович з сім’єю переїхав в місто Сарапул Удмуртської АРСР. Працював тваринником, завідувачем молочно-товарною фермою радгоспу «Сарапульський». Нагороджений орденами Леніна, Вітчизняної війни 1 ступеня. Його ім’я висічене на пам’ятнику загиблим односельцям в селі Старе Ахматово.

Сапер 28-го гвардійського окремого саперного батальйону 25-й гвардійської стрілецької дивізії 6-й армії Південно-Західного фронту, гвардії рядовий.

У ніч на 26 вересня 1943 року біля села Військове (Солонянський район Дніпропетровської області) гвардії рядовий Балашов у складі групи саперів під командуванням гвардії молодшого лейтенанта Твердохлібова переправився на правий берег річки. Група саперів закріпилася на захопленому плацдармі, замінувала підступи до нього, тим самим забезпечивши можливість форсування Дніпра нашою піхотою. Протягом декількох годин десантники вели бій з ворогом, відбивши п’ять контратак. Балашов здійснював рейси, переправивши на правий берег більше 50 бійців, а з правого евакуював поранених. У одному з рейсів Балашов потрапив в складну ситуацію. Висадившись на берег, він був оточений гітлерівцями, і тоді гвардієць підняв протитанкову міну і ударив детонатором об камінь. Рядовий Балашов загинув разом з гітлерівцями.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*