Зевахін Валентин Сергійович

8.01.1923 – 5.11.1974
Герой Радянського Союзу

Дата наказу: 19.03.1944. За мужність і героїзм, проявлені в боях, Указом Президії Верховної Ради СРСР старшому лейтенантові Зевахіну В.С. присвоєно звання Героя Радянського Союзу (№ 3331).

Народився 8 січня 1923 року в місті Котельніч Кировської області в сім’ї робітника. Росіянин. Закінчив 6 класів, працював слюсарем на одному з підприємств міста.
Після війни відважний офіцер продовжував службу в Озброєних Силах СРСР. З 1952 року майор 3евахін В.С. – в запасі. Працював на судах риболовецького флоту. Помер 5 листопада 1974 року, похований в місті Калінінграді.
Нагороджений орденом Леніна, орденом Олександра Невського, медалями.

Заступник командира батальйону 78-го гвардійського стрілецького полку 25-й гвардійської стрілецької дивізії 6-й армії Південно-західного фронту, гвардії старший лейтенант.

О 3 годині 26 вересня 1943 р. почали переправу підрозділу 2 батальйони 78-го ГСП, очолювані Зевахіним. Гітлерівці не чекали удару в цьому місці, вважаючи, що форсування готується на північ від острова Хортиця. Десант непомітним підплив до берега. у 4:45 переправився весь батальйон. Бой кипів. Плацдарм вже досяг 1 км по фронту і декілька сот метрів в глибину.Фашисти відкрили по плацдарму сильний вогонь. Але гвардійці стояли. Відбивши декілька контратак противника, вони захопили окопи. Полк Зевахина відбив 5 контратак, знищив до батальона піхоти, 4 танки.
До ранку полк вийшов на південну околицю села Військове і повністю опанував пануючу висоту.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*