Юрьєв Іван Васильйович

6.04.1917 – 30.03.1944
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність і відвагу, проявлені в боях, Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії сержантові Юрьєву І.В. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився 6 квітня 1917 року в селі Петряєво зараз Судіславський район Костромської області в сім’ї селянина. Росіянин. Закінчив 7 класів. Працював в сільпо. 30 березня 1944 року в бою під Кіровоградом гвардії сержант Юрьєв загинув. Похований біля села Грушка Ульянівського району Кіровоградської області.
Нагороджений орденами Леніна,Червоної Зірки.
Імям Героя названа вулиця у селищі Судіславль. Там же встановлена меморіальна дошка.

Командир мінометного розрахунку 78-го гвардійського стрілецького полку 25-й гвардійської Червонопрапорної стрілецької дивізії 6-й армії Південно-Західного фронту, гвардії сержант.

У ніч на 26 вересня 1943 року гвардії сержант Юрьєв зі своїм розрахунком у складі десантного загону переплив Дніпро в районі села Військове (Солонянський район Дніпропетровської області). Плоти були розбиті, і бійці до берега добиралися уплав. 14 десантників стрімким кидком вибили гітлерівців з перших траншей і захопили висоту. Юрьєв в ході бою гранатами знищив кулеметну точку, стримуючу просування загону.
Протягом наступного дня гвардійці відобразили 5 контратак противника, знищили декілька танків, декілька десятків гітлерівських солдатів і офіцерів. Сміливо, мужньо і тямущо діяв в обороні гвардії сержант Юрьєв. Десантники утримали ділянку берега до підходу підкріплень.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*