Антонов Костянтин Михайлович

26.05.1922 – 23.03.1944
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 22.02.1944. За мужність і героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії молодшому лейтенантові Антонову К.М. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився 26 травня 1922 р. в с. Луцьке Комсомольського р-ну Чувашської АРСР в сім’ї селянина. Росіянин. Закінчив середню школу. У Радянській Армії з червня 1941 р. Закінчив Сарапульське військове піхотне училище в 1942 р. і відразу ж був направлений на фронт. Загинув в бою 23.03.1944 р. на підступах до м. Балта Одеської обл. Похований в с. Козацьке Білгород-Дністровського р-ну Одеської обл.
У селі Олександрівка Комсомольського р-ну Чувашської Автономної Республіки встановлений бюст героя.
Нагороджений орденами Леніна,Червоної Зірки, медалями.

Партогр батальйону 78-го гвардейского стрелкового полка 25-й гвардейской стрелковой дивизии 6-й армии. Гвардії молодший лейтенант.

До форсування Дніпра залишалося декілька годин. Стояла північ. Освіжаючий вітерець бадьорив гвардійців, що принишкнули. Кожен думав про своє. Він обійшов передовий загін. Цікавився настроєм. Обговорив питання взаємодії з командиром загону гв. ст. лейтенантом Зевахіним.
Гвардійці були налагоджені на рішучі дії. Ось докурював «в рукав» самокрутку молодий кулеметник. Йому учора вручив Антонов кандидатську картку. Поруч сидів літній мінометчик, що тільки що написав заяву з проханням «якщо загину, рахувати комуністом».
Парторг розумів, що він має бути прикладом. На нього дивитимуться і по ньому рівнятимутьсягвардійці. Політробітника в армії вважали душею колективу. Йому вірили, за ним йшли в бій.
Команда на посадку і відчалювання. Були 3 години ночі 26 вересня 1943 р. Антонов у складі передо­вого штурмового загону в числі перших переправився через Дніпро. Переправа ускладнилася під кінець. Противник виявив десант і вів інтенсивний вогонь.
Ступивши на правий берег, парторг був серед йду­чих в атаку на ворожі позиції. Стрімкий кидок, і воїни зав’язали бій. Після короткої, але запеклої сутички противник, зазнавши важких втрат, відступив. Перша вогнева позиція узята. Викоритовуючи замішання противника, воїни просунулися углиб, створюючи сприятливі умови для роботи переправи. Противник зі світанком контрата­ковал. Гв. мл лейтенант Антонов знаходився в ланцюзі тих, що захищалися. Ведучи вогонь з автомата, він показував приклад іншим.
Три доби вели гвардійці напружений бій. Гинули гвардійці, але із займаного рубежу не пішли: Загін відобразив до 20 контратак за три доби. У критичні хвилини бою Антонов знаходив правильне вирішення, і атаки противника розбивалися об стійку оборону гвардійців.
Особисто ведучи вогонь з автомата, парторг знищив декілька гітлерівців. Бійці у хвилини затишшя відпочивали, а гв. мл лейтенант Антонов в цей час напружено працював. Випускав бойовий листок, доставляв пошту, вів бесіди. Перейшовши до наступу по розширенню плацдарму, парторг першим піднявся в атаку і повів за собою батальйон.