Кащєєв Тихон Гаврилович

1903 – квітень 1972
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність і героїзм, проявлені при утриманні і розширенні плацдарму на правом березі Дніпра, Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії молодшому сержантові Кащєєву Т.Г. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився у 1903 р. в с. Мордовське Коріно Єльниковського р-ну Мордовської республіки в сім’ї селянина. Мордвін. Освіта початкова. Працював в колгоспі. У Радянській Армії з червня, на фронті з серпня 1941 р. У 1945 р. демобілізований. Жив на батьківщині. Працював в колгоспі.
Помер в квітні 1972 р. На будинку, де народився Герой, встановлена меморіальна дошка.
Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора, медалями.

Командир відділення 78-го гвардійського стрілецького полку 25-й гвардійської стрілецької дивізії 6-й армії. Гвардії молодший сержант.

Правий берег Дніпра був високим та обривчас­тим. Противник переглядав всю широчінь річки, але в той же час після подолання річки створювалася «мертвая зона». Це був позитивний чинник, але до середини Дніпра ще потрібно було дійти.
Форсування для Кащєєва було новою справою. Тому, отримавши наказ на готовність до переправи, він ретельно готувався сам і готував відділення. Перевірена зброя, забезпеченість боєприпасами, уточнювалося, хто не вміє плавати. За ними закріплювалися плавці з числа солдатів відділення.
О 3 годині ночі 26 вересня 1943 р. відділення у складі передового загону занурилося в човни в затоці Плоска Осокоровка і відчалило від берега. Належало здолати водний простір шириною до 2-х кілометрів, на душі було тяжко. Як складеться бій? В період форсування противник обстріляв десант. Вийшов зі строю командир взводу. Управління взводом узяв на себе загартований в боях Кащєєв.
Противник був вибитий з першої траншеї. Завя­зался бій за висоту. Кащєєв підняв і повів бійців в атаку. Лише у одному цьому бою він особисто знищив 9 солдат противника. Взвод захопив 2 міномети, 2 знаряддя, рушниці і автомати.
День 26.09.1943 р. пройшов в бою. На наступний ранок бої поновилися. Противник 9 разів контрата­ковал, але безуспішно. Гвардійці міцно утримували свої позиції. Всього за 3 дні боїв взвод відобразив близько 15 контратак. Бойовий досвід, придбаний в боях, несподівано спрацював в критичній ситуації. Замінюючи командира взводу, він брав відповідальність за взвод і уміло керував боєм.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*