Миронов Петро Моісейович

1904 – 28.09.1943
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність та героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР гв. рядовому Міронову П.М. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився в 1904 р. в с. Мироново Юхновського р-ну Калузької обл. в сім’ї селянина. Росіянин. Закінчив 6 класів. Жив в Москві. Працював в системі загального живлення. В Радянській Армії та на фрон­ті з 1941 р. Загинув 28 вересня 1943 р. Похований в с. Військове Солонянського р-ну. Ім’ям Героя названо село, де він народився і вулиця в с. Військове.
Нагороджений орденами Леніна та Червоного Прапору.

Стрілець 78-го гвардії стрілецького полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії 6-ї армії. Гвардії рядовий.

У ніч на 26 вересня почалося форсування Дніпра передовим загоном, в який був зарахований і Миронов. Спочатку все йшло спокійно. Але лише десант досяг середини річки, як ворог виявив десант і відкрив вогонь, але було пізно. На березі зав’язався запеклий бій. Десант блискавично здолав прибережну смугу і спрямував до позі­циі противника. Миронов першим увірвався у ворожу траншею і вступив в рукопашний бій з декількома гітлерівцями. Знищив двох, останні побігли. Гвардійці просунулися вперед і штурмом опанували висоту. Позбавивши тим самим противника можливості корегувати артіллерійсько-мінометний вогонь по переп­раві. У бою Миронов поводився мужньо та ініціативно, опікаючи при цьому необстрелянних по-справжньому новоприбулих воїнів. Намагаючись відновити втрачені позиції, гітлерівці лише протягом 26 вересня зробили п’ять контратак, у відбитті яких брав участь гвардієць Миронов. При цьому знищив декількох фашистів.
Противник контратаки повторив 27 і 28 вересня, вони були більш насиченими. У бій вводилися танки. І знову гв. рядовий Миронов мужньо захищав переправу. Особистим прикладом надихав бійців. Десантний загін, захопивши плацдарм, расши­ріл його і створив всі умови для форсування головних сил полку, в цьому є заслуга гв. рядового Миронова.
Але 28 вересня при відбитті лютої контр­атаки противника П.М.Миронов героїчно загинув, виконавши свій військовий борг до кінця.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*