Ткаченко Ілля Іванович

1924 – 27.09.1943
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. Указом Президії Верховної Ради СРСР за мужність та героїзм, проявлений при форсуванні Дніпра та утриманні плацдарму на його правом березі гвардії лейтенантові Ткаченко І.І. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився у 1924 році в місті Кременчук Полтавської області в сім’ї робітника. Українець. У 1941 році закінчив десять класів середньої школи № 6, нині школа № 13. У 1942 році покликаний в ряди Червоної Армії.
Ім’ям Героя названі вулиця і провулок в місті Кременчук. На будівлі школи, де вчився Герой, встановлена меморіальна дошка.
Нагороджений орденом Леніна, орденом Вітчизняної війни 1-го ступеню.

Командир мінометного взводу 78-го гвардійського стрілецького полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії 6-ї армії Південно-Західного фронту, гвардії лейтенант.

У вересні 1943 року 78-й гвардійський стрілецький полк вийшов до Дніпра в районі Синельниково Дніпропетровської області. У ніч на 26 вересня 1943 року мінометний взвод під командуванням гвардії лейтенанта І.І. Ткаченко отримав завдання форсувати річку і захопити плацдарм на її правом березі.
Командир взводу швидко організував переправу. Вже поблизу від берега в човен, де знаходився І.І. Ткаченко, потрапив ворожий снаряд. Частина бійців загинула, командир був важко поранений, але продовжував командувати взводом.
Не дивлячись на шквальний артилерійсько-мінометний вогонь противника, гвардійці в числі перших переправилися на правий берег в районі села Військове Солонянського району Дніпропетровської області та увірвалися в траншеї ворога. Розвиваючи наступ, вони захопили висоту “130,3”. Незабаром підійшло підкріплення.
П’ять контратак відбили сміливці. Вони знищили чотири танки і близько двох батальйонів піхоти противника. 27 вересня 1943 року в жорстокому бою на плацдармі загинув командир взводу гвардії лейтенант Ілля Іванович Ткаченко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*