Суслов Петро Ігнатович

1910 – 3.07.1982
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 22.02.1944. Указом Президії Верховної Ради СРСР за мужність та героїзм, проявлені в боях, гвардії сержантові Суслову П.І. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився в 1910 р. в с. Борисівка Добровського р-ну Липецької обл. в сім’ї селянина. Росіянин. Освіта початкова. Працював у Москві. У Радянській Армії з травня, на фронті з липня 1942 р. З 1945 р. старшина Суслов в запасі. Жив у м. Мічуринське Тамбовської обл. Працював на м’ясокомбінаті, Хоботовській МТС. Помер 3.07.1982 р. У Мічурінське на будинку, де жив Герой, встановлена меморіальна дошка.
Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапору, медалями.

Командир мінометного розрахунку 78-го гвардійського стрілецького полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії 6-ї армії. Гв. сержант.

О 3 годині ночі 26 вересня воїни зайняли місця на поромі з понтонів і відчалили від берега, сховавшись в сутінках. Ось і правий берег. Але до нього гвардійці дійшли через завісу ворожого вогню і втрату друзів, прах яких донині покоїться на дні Дніпра. Гвардійці ступили на берег і спрямували до ворожих позицій. Зав’язався бій. Суслов першим увірвався в траншею і допоміг стрілкам розправитися з гітлерівцями. Десантники пішли вперед. Потрібно було до світанку захопити головну висоту та позбавити противника контролю за роботою переправи. В ході бою Суслов, ведучи вогонь з міномета, уразив декілька цілей. Штурмом оволоділи висотою. Противник відкинутий від переправи. Привівши себе в лад, противник перейшов в контратаку. Піхота гостро потребувала вогневої підтримки. Гітлерівці короткими перебіганнями, по-пластунськи, наполегливо наближалися до нашої вогневої позиції. Ружейно-кулеметний вогонь не стримував тих, що контратакують. Ось до траншеї залишилося 150 — 200 метрів, і тут ударили мінометники. Міни розрива­лися в рядах гітлерівців. Від прямого попадання міни в клапті розривали їх. Осколки зі свистом розліталися в сторони, приголомшуючи живу силу та виводячи з ладу озброєння. Мінометники наносили против­нику великі втрати. Ворог відступив. Було знищено декілька кулеметних точок та розрахунків протитанкових знарядь. У бою Суслов був сміливим та рішучим. Своїм особистим прикладом надихав бійців.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*