Авраменко Василь Максимович

1913 – 15.12.1972
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. Указом Президії Верховної Ради СРСР за мужність та героїзм, проявлені в боях, гвардії рядовому Авраменко В.М. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Але з-за помилки штабного писаря у Героя було написано помилково по батькові, і нагороду він отримав тільки в 1952 році.

Народився у 1913 р. в с. Славгород Сінельніковского р-ну Дніпропетровської обл. в родині селянина. Українець. Освіта початкова. Працював комбайнером. У Радянської Армії і на фронті з липня 1941 р. Після війни жив і працював у м. Запоріжжя.
Нагороджений орденом Леніна, медалями.

Стрілець 592-го стрілецького полку 203-ї стрілецької дивізії 12-ї армії. Рядовий.

Перебуваючи на лівому березі і знаючи добре місцевість цього району, Авраменко організував збір та підготовку рибацьких човнів до форсування. У ніч на 28 вересня 1943 року рядовий Авраменко у складі відділення переплив на правий берег з першим ешелоном. Беручи участь у бою на захопленому плацдармі, він особистим прикладом захоплював бійців свого підрозділу на успішне виконання бойової задачі. Оцінюючи бойову обстановку, він проник до траншеї супротивника і закидали гранатами кулеметну точку, яка перешкоджала просуванню наших військ. При цьому було знищено 8 гітлерівців. Ось що значить ініціатива і правильний розрахунок.
Хоробрість Авраменко була відома солдатам. Командир 203-ї стрілецької дивізії генерал Зданович у своїй книзі так описує подвиги Авраменко: «Коли фашисти стали наближатися до бойових порядків 592-го СП, він запропонував – пішли їм назустріч, хлопці. Ворог був зупинений. Два дні тому він непомітно підійшов до кулеметної точки ворога, закидали гранатами, знищив 10 і 3 взяв у полон ». 2 жовтня 1943 року противник кинув у бій танкової підрозділ та атакував підрозділи полку. Лівому флангові була створена загроза оточення, тоді Авраменко, тягнучи за собою бійців, висунувся вперед. Майстерно маскуючись, підпустив танки на близьку відстань і закидали їх гранатами і пляшками із запальною сумішшю. Один танк згорів разом з екіпажем, інший був підбитим. Супротивник не пройшов. Не гаючи часу, рядовий Авраменко разом з бійцями зблизився з групою німецьких солдатів і з криком «Ура!» вступив у рукопашний бій, знищивши при цьому кілька гітлерівців. Інші почали тікати. Всього в боях за Дніпро він вбив 30 і взяв у полон 3 гітлерівця.
У бою рядовий Авраменко був ініціативний та рішучий. Всі відповідальні доручення доверялися тільки йому. Свій бойовий досвід він охоче передавав прибулому поповненню.