Білокопитов Дмито Іванович

1917 – 4.11.1943
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. Указом Президії Верховної Ради СРСР за мужність та героїзм, проявлені в боях, гвардії рядовому Білокопитову Д.І. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився у 1917 року в с. Тургенівка Сінельниковського р-ну Дніпропетровської обл. в родині селянина. Росіянин. Освіта початкова. Працював в колгоспі. У Радянської Армії і на фронті з вересня 1943 рок
У бою був важко поранений і помер 4.11.1943 р. Похований у братській могилі в м. Запоріжжя. В с. Коротке Корочанського р-ну Бєлгородської обл. встановлено обеліск.
Нагороджений орденом Леніна.

Стрілець 592-го стрілецького полку 203-ї стрілецької дивізії 12-ї армії. Рядовий.

У ніч на 27 вересня 1943 року полк десантним передовим загоном форсував Дніпро в районі с. Петрово-Свістуново Вільнянського р-ну. Переправа проходила у складній бойовій обстановці. Противник вів вогонь по переправі. Але Білокопитов, висадився з передовим загоном, відразу ж вступив у бій.
Беручи участь у боях за розширення плацдарму на правому березі Дніпра, Білокопитов зразково виконував свої обов’язки і своїм прикладом мужності, стійкості і відваги захоплював бійців на виконання бойової задачі. 2 жовтня 1943 року, коли на лівому фланзі в результаті контратаки супротивника, який підтримувався танками «Тигр», створилася загроза оточення, рядовий Білокопитов, усвідомлюючи критичну обстановку для нашої наступальною піхоти, дочекався більш зручного моменту, коли «тигр» пройшов через його окоп, закидали гранатами. Танк загорівся. У двох гітлерівських танків пехотінцамі були перебіти гусені. Користуючись зручним моментом, стрілок устав, і, тягнучи за собою інших бійців, з криком «Ура» стрімким і сміливим кидком наблизившись з групою солдатів супротивника, який настає під прикриттям танків, знищив одного офіцера, і захопив 8 солдатів в полон зі зброєю та боєприпасами. Решта вдалася до втечі. При новій контратаці супротивника Білокопитов, знову тягнучи інших бійців, першим увірвався в окоп супротивника і 3-х солдатів взяв у полон з пулеметом МГ34. За період бойових дій на особистому рахунку воїна було 25 вбитих солдатів, 1 офіцер і 11 полонених.
Цих успіхів рядовий Білокопитов домігся завдяки високій бойовій підготовці, ініціативи та любові до Батьківщини. Воїн знав, кого захищає і що захищає. Рядовий Білокопитов воював недовго, але залишив помітний слід в історії бойових подвигів радянських воїнів.