Замула Михайло Гаврилович

5.11.1925
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. Указом Президії Верховної Ради СРСР за мужність та героїзм, проявлені в боях, сержанту Замулє М. Г. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився 5 листопада 1925 року у с. Дьяково Антрацитівського р-ну Луганської обл. в родині селянина. Українець. Закінчив 7 класів. До Радянської Армії був призваний і направлений на фронт у 1943 р.
З 1946 року лейтенант Замула в запасі. Живе в м. Калуш Івано-Франківської обл. Працював старшим майстром заводу «Нефтебурмашремонт». Ім`я Героя на меморіальній стіні діорами «Битва за Дніпро» в Дніпропетровську.
Нагороджений орденами Леніна, Вітчизняної війни 1 ст ., Червоної Зірки, медалями.

Командир відділення кулиметной роти 592-го стрілецького полку 203-ї стрілецької дивізії 12-ї армії. Сержант.

Замулу призвали до армії, направили на фронт, і він зробив героїчний подвиг, коли йому ще не виповнилося 18 років. Комсомолец Замула виявився на рідкість міцним і витривалим воїном. На марші від бувалих солдатів не відставав. Хоча ноша була важкою – станковий кулемет. У боях мужав молодий солдат, зростала його бойова майстерність. Поступово набував досвід у справах командування відділенням. Дивізія після наполегливих боїв і тривалого маршу вийшла в район Петроіо-Свистуново Вільнянського р-ну. Сержанта Замулу вразила велич і якась потужна вражаюча сила на перший погляд, спокійної річки. Але Замула морально готував себе і особовий склад до жорстоким подіям. Йому не вистачало досвіду, на допомогу прийшли командири і політробітники, які багато чому навчили молодого командира відділення. У підрозділах кипіла підготовча робота. Належало без тактичної паузи форсувати Дніпро. Його кулеметна обслуга першою здолала водну перепону і вступила до бою. Замула влучним вогнем нищив ворожі цілі. В ході бою за розширення плацдарму обслуга знищила кулеметну обслугу, знищив понад десятка гітлерівців.
Просуваючись уперед, він увірвався до траншеї та знищив гранатою другий кулеметний розрахунок та групу гітлерівців. В критичний момент бою, коли супротивник потіснив наш підрозділ і направив танки для закріплення успіху, Замула з близької відстані закидали гранатами танк, потім другий. За час бойових дій він особисто знищив понад 40 фашистів, 4-х взяв у полон, в т. ч. двох офіцерів.
Важким в бойовому відношенні виявився жовтень 1943 р. Не раз допомогала артилерія. У боях гартувалася воля і характер сержанта. Бачачи всі жахи і руйнування, ще більше ненавидів окупантів.
Сержант Замула по-іншому став дивитися на своє місце в бойовому строю. Він серйозно збагнув військову справу, продумувати кожен свій крок, направленний на підвищення бойової активності підлеглих. До нього прийшов заслужений авторитет. З ним радилися.
Активно брав участь в наступах. Зі станковим кулеметом вперед не підеш, але, як завжди, сержант Замула обіймав вигідні рубежі і вогнем кулемета підтримував наступаючу піхота. Фронтові дороги уводили сержанта все далі на Захід. Попереду було багато випробувань, але Замула залишався вірним собі. У 1944 році він зв’язав свою долю з комуністичною партією. Бойовий рахунок знищених гітлерівців ріс. Він наближав Перемогу з коженим боєм.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*