Галєєв Фахразі Галєєвич

12.02.1912
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. Указом Президії Верховної Ради СРСР за мужність та героїзм, проявлені в боях, мл. сержанту Галєєву Ф. Г. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився 12.02.1912 г. в с. Ямаково Мензелинського р-ну Татарської республіки в родині селянина. Татарин. Закінчив 4 класи. Працював вантажником. У 1934-36 рр. і з лютого 1942 року в Радянській Армії. На фронті з лютого 1943 м. Із-за важкого поранення в 1944 році було демобілізовано. У 1951 – 52 рр. навчався в Казані в республіканській партшколі. Жив у рідному селі.
Нагороджений орденами Леніна, Вітчизняної війни 1-ї ст., Червоної Зірки, медалями.

Наводчик зброї 1248-го винищувально-протитанкового артил­ерійського полку РВГК 12-ї армии. Мл. сержант.

У ніч на 27 вересня обслуга зайняла місця на плоті, та й попливли до правого берега. У числі перших Галєєв форсував з розрахунком Дніпро в районі с. Війскове Солонянського р-ну. Ось і берег. Артилерісти підняли зброю на берег ріки за допомогою тросів, мотузків і з ходу вступили в бій з танками ворога.
Противник контратакував. Розуміючи, що сил у радянських військ ще недостатньо, потрібно негайно знищити переправи, а тіх бійців, що залишилися в живих скинути в Дніпро. Але не завжди бажане втілюється в реальність. Артилерісти діяли мужньо. Галєєв, діючи за наводчіка, підбив танк і знищив автомашину. Почин було зроблено. Ворог зустрів наполегливий опір і, несучі важкі втрати, відступив. Пізніше своїм вогнем наводчік допомагав стрільцям відображати контратаки противника й утримувати зайнятий плацдарм. Так продовжувалося кілька днів. Зосередивши війська на плацдармі, радянські війська перейшли в наступ.
Артилеріст Галєєв був попереду наступаючих. Снаряди, випущені з його зброї, знищували фашистів. Плацдарм, завдяки зусиллям мл. сержанта Галєєва, розширювався по фронту і в глибину.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*