Новіков Спиридон Данилович

12.01.1910 – 2.05.1980
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. Указом Президії Верховної Ради СРСР за мужність та героїзм, проявлені в боях, сержанту Новікову С. Д. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився 12.01.1910 року в м. Семібалка Азовського р-ну Ростовської обл. Росіянин. Освіта початкова. У Радянської Армії і на фронті з червня 1941 р. З 1945 року мл. лейтенант. Жив у м.Азов Ростовської обл. На будівлі ковальського цеху, де до 1980 року працював Герой, встановлена меморіальна дошка.
Нагороджений орденами Леніна, Червоної Зірки, медалями.

Командир відділення 350-го окремого інженерного батальйону 6-ї армії. Сержант.

У ніч на 27 вересня 1943 року Новіков першим з батальйону почав переправу стрілецьких підрозділів 47-ї гв. СД в районі с. Звонецьке. У кожному човні був досвідчений сапер, який здійснював переправу. Сам Новіков надійно керував човном. Переправа проходила у важких умовах. Противник вів інтенсивний артилерійсько-мінометний вогонь. Вода кипіла від розривів. Вміло маневруючи човном, Новіков без сну і відпочинку протягом 2 ночей здійснив кілька рейсів. Перевіз два десятка стрільців зі зброєю та боєприпасами. При підході до берега 2 човни були пошкоджені і почали тонути.
Сержант Новіков вміло командував відділенням, висадивши десант, поспішив на допомогу і врятував бійців з розбитих човнів. Новіков увійшов в бій з контратакующім супротивником, допомагаючи піхоті. Сержант Новіков вміло командував відділенням. Він виділяв пріоритети у бойовій роботі. Воїнам відділення довелося ставити і знімати міни, вести інженерну розвідку. І відбивати атаки противника на правому березі. Перебував на найбільш небезпечних і відповідальних ділянках.
Особовий склад чітко виконував свої функціональні обов’язки, що забезпечило своєчасну переправу підрозділів, хоча і ціною великих втрат. Батальйон ніс великі. Багато саперів, які прийшли до Дніпра від Сталінграда, з Кавказу, героїчно борючись, загинули. Що залишилися в живих пішли далі на захід, знищуючи фашистські орди.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*