Кабалін Іван Андрійович

10.06.1923 – 15.11.1982
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 22.02.1944. Указом Президіума Верховної Ради СРСР за мужність та героїзм, проявлені у боях, гвардії сержанту Кабаліну І. А. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився 10.06.1923 р. в с. Олександрівна Комсомольського р-ну Чувашської АРСР в родині робітника. Росіянин. Закінчив 7 класів. Працював токарем на Коношськом вагоноремонтном заводі. В Радянській Ар­мії з травня, в боях з липня 1942 р. З 1955 р. мл. лейтенант Кабалін у запасі. У 1954 р. закінчив Алатирський з. д. технікум. Працював директором заводу у м. Канаш. В с. Комсомольське встановлений бюст Героя.
Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапору, Вітчизняної війни 2 ст., медалями.

Командир відділення мінометної роти 78-го стрілецького полку 25-ї гв. стрілецької дивізії 6-ї армії. Гв. сержант.

У ніч на 25 вересня першим подолав річку на північ від острова Хортиця командир відділення мінометной роти 78-го гв. стрілецького полку гв. сержант Кабалін І.А. Слідом за ним перейшли й інші бійці цього підрозділу. Побачивши переправу, гітлерівці негайно контратакували гвардійців. Відбивая їх запеклий натиск, воїни знищили за добу до роти гітлерівців, подавили 5 ворожих кулеметів.
Успішно воював Кабалін й пізніше. При розширенні плацдарму його міномети вражали всі виявлені цілі. Противник зазнав важких втрат. Завзято стояли гвардійці і при відбитті контратак противника. Маневруючи вогнем, мінометчіки підпускали спочатку на невелику відстань і знищували їх мінами і вогнем із стрілецької зброї. За день доводилося відбивати 5 – 7 контратак, але ворог не пройшов. Плацдарм був утриманий, а потім розширений.
Запеклі бої за розширення плацдарму розгорнулися у жовтні 1943 року. Ворог не хотів поступатися займаних рубежів й активно чинив опір. Кабалін впевнено керував відділенням. Був мужнім в бою. Особовий склад вірив своєму командиру. Кабалін в період бою перебував на найбільш небезпечних ділянках оборони. При атаці йшов попереду, забезпечуючи вогнем стрілкові підрозділи. Багато працював з молодими вояками і в бою, передаючи їм свій багатий бойовий досвід.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*