Васін Ілля Іванович

15.08.1914 – 30.06.1983
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. Указом Президіуму Верховної Ради СРСР за мужність та героїзм, проявлені в боях, сержанту Васіну І. І. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився 15.08.1914 г. в с. Раздол’є Биковського р-ну Волгоградської обл. в родині селянина. Росіянин. Закінчив 7 класів. У 1936-38 рр. служив у Радянській Армії. Знову був призваний у лютому 1943 р., на фронті з вересня 1943 р. З 1946 р. лейтенант Васін в запасі. Жив у м. Волгограді, працював бригадиром на пасажирському потязі.
Нагороджений орденами Леніна, Богдана Хмельницького 3-го ст., Червоної Зірки, медалями.

Командир взводу ав­томатчиків окремої навчальної стрілецької роти 333-ї стрілецької дивізії 12-ї армії. Сер­жант.

23.09.1943 р. дивізія вийшла до Дніпра в районі х. Губінскій Вільнянського р-ну. Йшла посилена підготовка. У підрозділах проводилася політико-виховна робота. Особовий склад морально готувався до неординарною операції.
Сержант Васін І.І. в ніч на 26 вересня 1943 року на чолі групи бійців подолав Дніпро. Переправа проходила під артилерійсько-мінометним вогнем. Ступивши на правий берег, десантники кинулися до першої ворожої траншею. Автоматники вміли вести ближній бій. Діяли сміливо і рішуче. Увірвалися до другої траншеї, при цьому знищили кілька вогневих точок. Сержант в бою постійно проявляв ініціативу, спритність. Не раз потрапляючи в складні ситуації, виводив взвод без втрат. Так було і на цей раз. Автоматники діяли сміливо. Вступаючи в ближній бій, вони виходили переможцями. Велику роль в успіху мав фактор попередньої підготовки і стійкий зв’язок. Васін особистим прикладом захоплював бійців за собою. Грамотно керував відділеннями. Рішення приймав швидко. У бою був рішучим. Після кожного бою проводив розбір.
Плацдарм був захоплений. Противник втратив вигідні позиції і тим самим втратив контроль над переправою. На протязі декількох днів вони контратакували, але успіху не мали. Плацдарм утримувався до підходу основних сил дивізії. Взвод автоматників надійно прикривав переправу.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*