Колодяжний Арсеній Григорович

1906 – 28.09.1943

Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. Указом Президіуму Верховної Ради СРСР за мужність та героїзм, проявлені в боях, гвардії рядовому Колодяжному А. Г. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився у 1906 р. в с. Гонтари Готвальдовського р-ну Харьковської обл. в родині селянина. Укра­їнець. Закінчив сільську школу. Працював в колгоспі. В Радянській Армії та на фронті з березня 1943 р.
Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора, Червоної Зірки.

Кулемтник 78-го гвардійського стрілецького полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії 6-ї армії. Гвардії рядовий.

26 вересня 1943 р. Колодяжний у складі передового загону форсували Дніпро в районі с. Військове Солонянського р-ну. Переправа проходила під безперервним артилерійсько-мінометним вогнем. Противник освітлював Дніпро ракетами. Видовище морально гнітило воїнів. Вода кипіла від розривів. Свист куль та осколків діяли на нерви, але не зупинили на півдорозі. Бійці-гвардійці з ще більшими зусиллями засіли за весла. З кожним гребком десант наближався до берега. Ступивши на берег, гвардійці блискавичному кидком подолали простір та увірвалися в траншею противника. Невеличка сутичка, і противник втік у паніці. Команда «Вперед». Колодяжний встановив станковий кулемет на висоті. Окопався. Вранці супротивник контратакував. Колодяжний вів прицільних вогонь і змусив гітлерівців залягти.
За час боїв на плацдармі відважний кулеметник знищив до 50 солдат та офіцерів. Прикриваючи переправу, сприяв рітмічному ходу переправи військ. Брав участь у боях за розширення плацдарму.
Бої на плацдармі не вщухали тиждень. Довелося відбити десятки контратак супротивника. Захоплені рубежі гвардійці не віддавали, навпаки, з кожним днем воїни просувалися вперед. 28.09.1943 р. в одному з наступальних боїв гвардієць був тяжко поранений.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*