Дудін Леонід Микитович

14.08.1916 – 28.07.1970
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 22.02.1944. За мужнісь та героїзм, проявлені в боях, Указом Президіуму Верховної Ради СРСР старшому лейтенанту Дудіну Л.М. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився 14.08.1916 р. в с. Конєво Тогучинського р-ну Новосибірської обл. в родині селянина. Росіянин. Закінчив початкову школу, курси механізаторів та працював в МТС. В Радянській Армії з 1938 р., на фрон­ті з листопада 1942 р. Після війни закінчив Військову Академію ім. М.В. Фрунзе. Жив та працював в Одесі.
Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапору, О. Невського, медалями.

Командир батальйону 81-го гвардейського стрілецького полку 25-ї гвардейської стрілецької дивізії 6-ї армії. Гвардії старший лейтенант.

У ніч на 27 вересня 1943 р. перші човни відпливли від лівого та узяли курс до правого берега Дніпра. Пройшовши кілька метрів, десант потрапив під сильний мінометний вогонь. Батальйон Дудіна форсував Дніпро першим в полку. Висадившись на берег, батальйон відразу ж вступив у бій. Дунін грамотно керував батальйоном, виявляючи при цьому мужність та героїзм. На захопленому плацдармі батальйон за 3 дні відбив 20 контратак супротивника. Позиції не тільки були утримані, але й в результаті активних дій значно було розширено плацдарм.
Батальйон створив сприятливі умови для десантування основних сил полку та дивізії. Дудін постійно керував ротами, маючи надійний зв’язок. Кілька разів викликав вогонь артилерії з лівого берега. Артилеристи влучним ударом зривали натиск супротивника, наносячи значні втрати. Завдяки чіткої організації бойових дій батальйон з боку його командира Дуніна задача була виконана.