Воінов Іван Юхимович

1921 – 19.01.1944.
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність та героїзм, проявлені під час бою, Указом Президіуму Верховної Ради СРСР рядовому Воінову І.Ю. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився у 1921 р. в с.Баранова Ливанського р-ну Орловської обл. в родині селянина. Росіянин. Початкова освіта. Працював в колгоспі. В Радянській Армії та на фронті з 1942 р.
Загинув 19.01.1944 р. Похований в смт Софієвка Дніпропетровської обл.
Нагороджений орденами Леніна, Вітчизняної війни 2-й ст.

Сапер 269-го окремого саперного батальйону 12-ї армії. Рядовий.

У ніч на 26 вересня 1943 р. надійшов наказ на форсування. Особовий склад зайняв місця в човнах і на плотах. Бійці пішли у невідомість. Що буде? Бажання залишитися в живих було у кожного. Хвилювався і Воінов. Рядовий Воінов одним з перших перетнув водну гладь Дніпра та вступив на вологий прибережний пісок в районі с. Вовнігі. Переправа проходила у складній бойовій обстановці. Противник виявив десант і вів обстріл з гармат та мінометів. Навколо свистіли осколки. Вода кипіла від розривів снарядів та мін. Десантники кинулися вперед і захопили передові ворожі окопи. Бій був жорстокий. Але наказ визначав захоплення і розширення плацдарму. Воїни атакували супротивника в другій траншеї. Захоплений і цей кордон. Але до цього часу вже багато товаришів Воінова були вбиті та поранені. Було болісно, боляче. Був товариш, з ким ділився останнім шматком хліба, патроном, і раптом його немає. «А що буде зі мною, і коли?» – думав пересічний Воінов.
На лівому березі війська чекали сигналу до форсування. Це розуміли десантники. Ще натиск, і плацдарм розширено. Воінов закріпився на захопленому рубежі. Противник контратакував, але всякий раз відступав з великими втратами. Воїни встояли. В одній з атак загинув командир відділення, і Воінов взяв командування на себе. Повів бійців в атаку. Метр за метром відвойовувала землю, рясно политу кров’ю. Рубіж був утриманий. Підрозділи дивізії почали форсування Дніпра. Переправа працювала. У цих боях рядовий Воінов діяв сміливо і рішуче. Грамотно організував оборону і сміливо вів бійців в атаку, керував старшими в човнах

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*