Буличьов Сергій Сергійович

25.09.1916.
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 22.02.1944. За мужність та героїзм, проявленні під час бою, Указом Президіуму Верховної Ради СРСР капітану Буличьову С.С. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився 25.09.1916 р. в м. Курське в родині робітника. Росіянин. Закінчив 9 класів. Працював на Сталінградському тракторному заводі. В Радянській Армії з червня 1941 р., у тому ж році закінчив Сталін­градське військово-політичне училище. В діючій армії з листопада 1941 р. У 1951 р. закінчив Військово-політичну академію ім. В.І.Леніна. З 1976 р. генерал-майор Буличьов в запасі. Живе в м. Одеса.
Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапору, Вітчизняної війни 1-го та 2-го ст., двома орденами Червоної Зірки, орденом «За службу Родине в ВС СССР» 3-го ст., медалями.

Старший інструктор відділення по комсомольській роботе політвідділу 6-ї армії. Капітан.

Частини 6-ї армії у двадцятих числах вересня 1943 р. вийшли до Дніпра. Буличьова направили в 25-ту Гв. стрілецьку дивізію, яка повинна була в числі перших форсувати Дніпро в районі с. Війскове Солонянського р-ну.
Прибувши в дивізію, попросився в передовий загін. Командир дивізії довірив молодому командиру-політробітнику очолити один з десантів 81-го Гв. стрілецького полку. Ознайомившись з особовим складом, Буличьов в ніч на 26 вересня 1943 р. відплив з десантом від берега. Переправа проходила під вогнем супротивника, але десантні човни наполегливо продовжували шлях до правого берега. Висадившись на берег, гвардійці відразу ж вступили у бій. Захоплена перша траншея, друга. Бій розгорівся за висоту. Противник відступив. Десантники закріпилися на плацдармі. Протягом 26, 27 і 28 вересня противник контратакував, але всі контратаки були відбиті з великими втратами. Капітан Буличьов разом з бійцями знаходився в окопі і вогнем з автомата нищив фашистів. У хвилини затишшя обходив порідівші ряди воїнів, розмовляв. 28 вересня був важко поранений та евакуйований до госпіталю.