Раєвський Іван Васильйович

1906 – 30.09.1943.
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність та героїзм, проявлені під час бою, Указом Президіуму Верховної Ради СРСР старшому лейтенанту Раєвському І.В. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився у 1906 р. в Москві в родині робітника. Росіянин. В Радянській Армії з 1937 р., на фронті з 1941 р. Загинув в бою 30.09.1943 р. Похований в с. Військове.
Нагороджений орденами Ле­ніна, Вітчизняної війни 1-го ст.

Заступник командира 198-го загороджувального окремого стрілецького загону 6-ї армії. Старший лейтенант.

У ніч на 26 вересня 1943 р. ст. лейтенант Раєвський на чолі десанту переплив через Дніпро в район с. Військове Солонянського р-ну. Переправа проходила під сильним вогнем супротивника, але воїни, ступивши на піщаний берег Дніпра, стрімко кинулися вперед, ведучи вогонь на ходу. Подолавши дротяні загородження, вони увірвалися в першу траншею і захопили її. Ст. лейтенант Раєвський дав команду продовжувати рух вперед, розширюючи плацдарм. Посівши вигідний рубіж, підрозділ окопався. Ст. лейтенант Раєвський тактично грамотно визначив побудову оборонної позиції, виходячи з рельєфу місцевості, правильно розташував вогневі засоби. Особисто перевіряв хід роботи. Після того, як окопи були зайняті особовим складом, провів розбір бою і бесіду з особовим складом. Дав команду на спорядження магазинів і підготовку гранат до нового бою. Раєвський знав з досвіду, що противник буде намагатися відновити втрачені позиції, щоб зірвати форсування і зосередження військ на правому березі. Настрій особового складу було бойовий. Кожен, навіть маленький успіх, надихає людини. Воїни вирішили велике завдання – разом з іншими частинами захопили плацдарм.
Противник після невеликої паузи атакував десантників, але атака була відбита з великими втратами для супротивника. Захопивши плацдарм, воїни два дні відбивали контратаки противника. У цих боях ст. лейтенант Раєвський вміло керував підрозділом. Швидко орієнтувався у складній обстановці і приймав правильні, грамотні рішення. Відобразивши напад противника, воїни перейшли в атаку. Вона виявилася успішною. Загін прорвали оборону супротивника і просунувся вперед на 4 кілометри. Плацдарм значно розширився. Однак у цих напружених боях загинули багато загартованих воїнів. Бої були завзяті, насичені великою кількістю важкого озброєння з обох сторін. Особливо великі вражаючі можливості мали міни. Їх осколки на низькій висоті знищували все. Але воїни створили умови для переправи стрілецьких та артилерійських підрозділів. Ст. лейтенант Раєвський в бою був мужнім та холоднокровним, що, в остаточному підсумку, впливало на характер бою і його результат. Відображаючи черговий напад гітлерівців 30.09 1943 р. ст. лейтенант Раєвський загинув, до кінця виконавши свій військовий обов’язок. Так чинять ті, хто любить свою Батьківщину.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*