Виставка «Західноєвропейське малярство XVIII – XIX ст.»

19.10.2010-31.12.2010

Католицька і уніатська ікона та західноєвропейський релігійний живопис ХVІІІ-ХІХ ст. з колекції Музею Волинської ікони м. Луцька.

Виставка відбувається в рамках проекту «музеї України в гостях у ДНІМ», який було розпочато у 1999 р.

Цього разу ми хочемо познайомити дніпропетровців та гостей міста із видом мистецтва, який не мав розповсюдження на території нашого краю і тому практично не представлений в регіональних музеях.

Завдяки своєму географічному положенню Україна стала місцем зустрічі західного та східного християнства. Зіткнення традицій, догматів, переказів, філософська та релігійна полеміка найшли своє відображення і в українському християнському образотворчому мистецтві. Особливо посилився цей процес після Берестейської унії та створення Уніацької церкви. Саме тут виникає цікава іконографічна традиція, яка поєднує в собі риси традиційного східного іконопису із західноєвропейським релігійним малярством.

Експозиція виставки презентує 26 творів іконопису та релігійного живопису професійного і народного малярства. Твори різні щодо тематики сюжетів та художньо-мистецького вирішення. Характерними для них є монументальність і внутрішня сила образів у поєднанні з простотою, життєрадісністю й ліричністю.

Переважна більшість пам’яток експонуються вперше. Виставка є результатом співпраці музею та реставраторів. Твори відреставровані в реставраційній майстерні Волинського краєзнавчого музею, Національному науково-дослідному реставраційному центрі України та його Львівському філіалі, на кафедрі реставрації Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Твори, представлені на виставці, дають уявлення про іконографічні та художні особливості католицького і уніатського іконопису та релігійного живопису XVIII-ХІХ ст., демонструють спільне та відмінне східного та західного християнства,розкривають багатство сакрального мистецтва, сприяють глибокому пізнанню духовної культури українського народу.

Адреса: пр. К. Маркса, 16 (Дніпропетровський історичний музей)
Тел. для довідок : 8 (0562) 46-34-22; 8 (0562) 46-63-97
Часи роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний – понеділок)
Вартість квитків: 3 грн. для дітей; 6 грн. для дорослих.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*