Українська Повстанська Армія. Історія нескорених

Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І. Яворницького. Співробітники галузевого державного архіву Служби безпеки України та центру дослідження визвольного руху представляють виставку.

29 жовтня в Дніпропетровському історичному музеї (зал № 8 ) відкрилася фотовиставка «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених». Виставка продовжиться до 6 листопада.
«Жители Днепропетровской области впервые увидят более 1 тыс. оригинальных фотографий, документы из советских и немецких архивных источников, внутренние документы Организации Украинских Националистов и Украинской Повстанческой Армии. В экспозиции представлены также отдельные материалы из архива Управления СБУ в Днепропетровской области, среди которых уголовные дела, фотографии повстанцев, которые действовали на территории Украины, а также монографии и сборники публикаций, на эту тематику местных научных работников», – розповіли в прес-службі.
В урочистому відкритті фотовиставки взяли участь ветерани УПА, які поділилися з присутніми своїми спогадами. З промовою також виступили голова проводу ОУН в Дніпропетровській області Едуард Рілінг, голова обласної організації УНП Анатолій Сокоринський, представники облдержадміністрації, освітніх закладів міста.
За словами консультанта глави СБУ Аліни Шпак, виставка є інформаційною акцією, її експонати – незаперечні історичні документи, які покликані допомогти відвідувачам самостійно визначити роль і місце ОУН і УПА в історії України і зробити свої виводи про минуле.
А.Шпак повідомила, що наступним кроком стане відкриття інформаційно-довідкових залів при обласних управліннях СБУ, які спростять доступ до документів, що зберігаються в архівах СБУ.
Раніше в Службі безпеці України (СБУ) почав роботу Інформаційно-довідковий зал, що представляє відкритий електронний архів і покликаний спростити доступ і використання розсекречених документів. Всі документи систематизовані і об’єднані тематично: Голодомор 1932-33гг., діяльність ОУН-УПА, репресії в Україні, дисидентський рух і тому подібне. На сьогоднішній день представлено більше 23 гігабайтів інформації.

Виставка працює з 10. 00 до 17.00
Вихідний – понеділок
Вхід на виставку – безкоштовний
Тел. для довідок: 46-34-22, 46-63-97

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*