Тумблери хроносу (інсталяція Андрія Барни)

5 – 6 травня 2009 р. о 16:00 в музеї “Літературне Придніпров’я” (пр. К.Маркса, 64).
Проект буде показано в нашому місті перед його демонстрацією на Арт бієнале в м. Москва (Росія).
Автор, який працює в жанрі сучасного мистецтва (conceptual art), вже був представлений в Дніпропетровську такими проектами, як “Зрізи”, “Бунт чашки”, “Вуайер Society. Man` s view ” та ін.
Інсталяція побудована у вигляді кімнати, наповненої «білими» об’єктами (ординарні речі, які оточують людину: вікно, частина дверного отвору, стіл, кинута розкрита валіза, тумба з розколотою вазою, іграшковий заєць, буквально «поставлений в кутку», монітор і т.д.).
Речі, покриті білою гіпсовій фарбою і виглядають як барельєфне продовження площини стін.
Біла поверхня речей зберігає “мазки” образів і спогад, які люди своїми поглядами – кистями наносять на них із сподіванням зберегти відчуття цілісності та повноти моменту. Усі ми втрачаємо щось (почуття, любов, час і т.п.), тому намагаємося «закріпити це печаткою», нанести на речі щось, у спробах зберегти саме те, що зазвичай відбувається і минає.
Бажання почати з «чистого листа» трансформується в прояві образів на речах, які виглядають наче пам’ятники самим собі і нашій пам’яті.
За допомогою декількох обертальних і стаціонарних проекторів на поверхню речей проектуються рухомі фотозображення і відео, що «проявляються» на поверхні цих об’єктів в різних площинах.
Задіяні 4 відео- та фото- ряди (образи речей на поверхні, сюжетна, асоціативна, емоційна наповненість образів і поведінка персонажів) дозволяють замислитися над можливістю існування “пилу часу”, в якому зберігаються наші спогади, переживання, біль і радість, печаль і пошук сенсу в глибинах нашої свідомості. Глядачеві буде запропонована можливість скористатися «тумблерами Хроносу» і самому запустити варіанти розвитку подій і емоційної наповненості кожної лінії образів і знаків. Однакові за місцем прояви, але інваріантні за емоціями, образи складатимуться буквально самим глядачем в калейдоскопічні паззли, створюючи ілюзію можливості керувати нашим сьогоденням, повертаючи минуле і передчуваючи майбутнє.
Проект підготовлений за участю сучасної художниці Марії Леснікової (автор проектів “Бар’єри”, “Живопис на вінілі”).
Довідки за тел.: (0562) 46-34-22; 067 6319623

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*