Віхи музейної біографії. Дніпропетровському історичному – 160 (фото-літопис музею)

До 160-річчя заснування Дніпропетровського історичного музею ім. Д. І. Яворницького. 30.09.09 – 30.10.09.
На виставці представлено фотографії, які висвітлюють історію, повсякденне життя та діяльність Дніпропетровського історичного музею ім. Д.І. Яворницького за 160 років його існування. Фотоматеріали з музейної колекції розкривають усі етапи створення й розвитку музею, починаючи з середини ХІХ ст., коли заснований в Катеринославі перший Громадський музей розташовувався в приміщенні Потьомкінського палацу, до сьогодення.
Історія музею пов’язана з видатними особистостями – державними діячами, видатними науковцями, підприємцями, меценатами, художниками, дизайнерами, серед яких були – Андрій Фабр, Яків Грахов, Олександр Поль, Михайло Родзянко, Дмитро Яворницький, Павло Козар, Аркадій Добровольський, Володимир Грінченко, Агрипіна Ватченко, Володимир Зуєв, Віталій Прокуда, Микола Бут, Микола Овечкін, Володимир Ривін, Володимир Коротков та багато інших, чиї фото експонуються на виставці.
Відвідувачам музею майже невідомо, як і хто в музеї створює різноманітні експозиції та виставки, збирає пам’ятки історії та культури, зберігає унікальні скарби про минуле краю для прийдешніх поколінь, тому дана фотоекспозиція стане для багатьох своєрідним відкриттям. На фотографіях можна буде побачити внутрішнє життя музейного колективу, повсякденну роботу працівників музею, яка мало відома широкій громадськості, але так необхідна суспільству, бо є складовою нашої культури, освіти, просвітництва.
На музейних фотографіях відбиті цікаві події, які відбувались в музеї і нашому місті – побудова і відкриття приміщення для музею у 1904-1905 рр., перебування в музеї імператора Миколи ІІ у 1915 р., археологічні розкопки Д. Яворницького в 1928-1932 рр., реконструкція музейного будинку в 1968-1977 рр., проведення першого музейного фольклорного свята просто неба “Чисті джерела” у 1989 р., відкриття музею “Літературне Придніпров’я” в травні 1998 р., святкування 150-річного ювілею музею, всеукраїнські музейні фестивалі 2005 та 2008 рр., музейні наукові експедиції, масові заходи та багато іншого.
Авторами фотографій є фотографи – М.Залізняк, Ю.Воротніков, Ю.Муханов, Ю.Малієнко, С.Гуназа, О.Слуцкер та інш. Виставка створена старшим науковим співробітником – Татьяной Архиповой.

Адреса: пр. К. Маркса, 16 (Дніпропетровський історичний музей)
Тел. для довідок: (0562) 46-34-22
Часи роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний – понеділок);
Вартість квитків: 2 грн. для дітей; 4 грн. для дорослих

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*