Виставка “Пам’ять про війну 1941-1945 рр.”

Виставка створена в діорамі “Битва за Дніпро” за матеріалами розкопок, проведених на місцях запеклих боїв на плацдармі в районі сіл Військове-Вовніги Солонянського району Дніпропетровської області громадською організацією “Пошук-Дніпро”, керівник Євген Григорович Трушенко.
На виставці представлені залишки зброї Червоної Армії та армії Вермахту, побутові речі, в числі яких найбільшу увагу привертають: пічка-буржуйка, біля якої обігрівались солдати в холодні зимові дні і ночі 1943-1944 рр.; посуд (казанки, ложки, кухлі, пляшки від напоїв та одеколону) та інші речі. Вперше експонується захисний нагрудник СН-42, якими були оснащені бійці штурмової інженерно-саперної бригади радянських військ. На виставці представлено сумнозвісний колючий дріт (ціла котушка), який досить широко застосовувався вояками німецької армії для загородження своїх позицій на фронті та у концтаборах.
З фондів Дніпропетровського історичного музею представлена радянська військова чоловіча і жіноча форма та спорядження зразка 1943 р. Їх можна порівняти з формою одягу та спорядженням вояка Вермахту (реконструкція), наданою для виставки з приватної колекції.
Представлені фото, що висвітлюють пошукові роботи групи ентузіастів ГО “Пошук-Дніпро”, зменшені макети бойових епізодів та воєнної техніки, зроблені учасниками пошуку.
Виставка створена завдяки благодійній допомозі підприємця Ярослава Олександровича Жилкіна.

Адреса: пр. Д. Яворницького, 16 (діорами “Битва за Дніпро”)
Тел. для довідок: (0562) 46-34-26
Час роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний: понеділок)
Вартість квитків: 4 грн. для школярів, студентів; 8 грн. для дорослих.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*