Скарби Тибету

Тибет. Загадковий і вабливий. Відкриває свої таємниці в ці дні в Історичному музеї ім. Д.І. Яворницького. З 24 листопада по 23 грудня багата культурна експозиція розповість про історію та звичаї Країни Снігу, а також дозволить доторкнутися до самої суті буддійських повчань, які протягом десяти століть зберігав Тибет за величними піками Гімалаїв.
“Скарб Тибету” – єдина в Україні подорожуюча виставка буддійського мистецтва, присвячена культурній спадщині Гімалайського регіону.
Ідея цієї виставки зародилася у 2004 році, і з того часу понад 300 експонатів було зібрано завдяки щедрості приватних осіб, колекціонерів і силами ентузіастів. Серед експонатів є унікальні твори мистецтва, створені в майстернях і монастирях Індії, Непалу, Тибету.
Буддійське мистецтво має глибоке символічне значення, що йде набагато далі свого чисто художнього вираження.
Кожна деталь зображення – атрибут, жест, поза, колір – посилається на різні рівні значення і сенсу. Цей символізм заснований на буддійському світогляді і використовується як метод для пізнавання природи розуму, його скоєних просвітлених якостей і можливостей.
На виставці представлений буддійський світковий живопис (Тханки), різноманітні ритуальні предмети, скульптура, графіка, предмети побуту. Експозицію доповнюють фото-галерея священних для буддистів місць і ритуальної архітектури.
Виставку супроводжує показ слайд-шоу, фільмів та екскурсії. 12 грудня в рамках експозиції відбудеться лекція про медицину Тибету, її унікальні можливості і місце в сучасному світі.
В експозиції виставки відображена універсальність буддійського вчення. Завдання проекту відобразити зв’язок часів, зробити сутність буддійської культури ближче і зрозуміліше сучасній людині.
Організатор – благодійний фонд “Жива традиція” вважає своїм головним завданням збереження унікальної, самобутньої, пронизаної глибокою філософією культури Тибету. Експозиція носить освітній характер.
Дніпропетровськ – перше місто, що приймає “Скарби Тибету” в рамках нинішнього всеукраїнського туру. Алушта, Донецьк, Львів, Луганськ – міста, які чекають на цю виставку в найближчі місяці.

  • Організатори виставки: Литовчак Олена
  • Телефон: +38-097-34-97-804;
  • e-mail: lenal@gmx.li

Адреса: пр. К.Маркса, 16
Тел. для довідок: (0562) 46-34-26
Час роботи виставки: з 10:00 до 18:00 (вихідний: понеділок)
Вартість квитків: 15 грн.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*