Виставка мікромініатюр “Восьме диво світу”

«Для мене життя – це мистецтво, а мистецтво – це життя».
Володимир Казарян

З 12 березня 2010 р. у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. Яворницького можна побачити унікальну виставку мікромініатюр «Світ чудес» відомого майстра Володимира Казаряна, яка по праву вважається восьмим чудом світу.

На виставці представлені унікальні шедеври мікромініатюри, серед яких – знаменитий караван верблюдів у вушку голки, підкута блоха, букет троянд, стеблом яких служить людська волосина, скульптури на макових зернах, портрети на рисі і безліч інших мікромініатюрних творінь, приголомшуючих людську уяву.
Творіння Казаряна, визнаного Майстра мікромініатюрного мистецтва, стали прикрасами колекцій багатьох знаменитостей – президента Америки Білла Клінтона, президента Єгипту – Хосні Мубарака, президента Росії – Бориса Єльцина, президентів України – Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми, відомого актора Арнольда Шварценеггера та інших …
На виставці мікромініатюр незримо панує атмосфера загадковості та подиву.
Прийшовши на виставку і заглянувши в мікроскоп, потрапляєш в приголомшливий світ дивовижних чудес, де на волосині, яка вставлена у вушко швейної голки, балансує група слонів-еквілібристів, на рисовому зернятку виконує танець 8 дівчат, на кінчику волосини застигла чарівна Мерилін Монро, а на зрізі макового зерна Чарлі Чаплін міряється силою з величезним культуристом, розглянути якого можна тільки при 300-кратному збільшенні.
Мозаїчний портрет Ісуса Христа розміром з 1-копійчану монету Майстер зібрав більш ніж з 10 тисяч мікрокаменів, а вишукані мережива, виткані з однієї сотої частини людської волосини!
За 15 років виставкової діяльності унікальна виставка об’їздила Україну, Росію, Країни Прибалтики, побувала у Чехословаччині, Єгипті, в Америці, де увійшла до десятки дивовижних видовищ світу.

На грані неможливого

Як же створюються ці невидимі неозброєним оком мініатюрні творіння?
Робота відбувається на межі неможливого.
Над своїми мікромініатюрами Володимир Казарян працює, знаходячись в особливому психологічному настрої, так званому трансі, коли загострюється чутливість. Працювати доводиться в масці, а всі дії Майстер виконує в перервах між ударами серця – навіть така незначна мікровібрація може зіпсувати результат багатомісячної праці.
Ось що розповідає сам автор.
Заняття мікромініатюрою вимагає граничної психічної та фізичної зібраності. Шляхом тривалих тренувань потрібно привчити руки працювати в режимі мікрозусиль.
Робота виконується вручну під мікроскопом. Інструментом служать шматочки синтетичного алмазу, або різці, зроблені з надміцної сталі.
Головним є зосередженість на роботі, величезна витримка і концентрація уваги, яка виробляється роками наполегливої праці.
Володимир Казарян до того ж – поет і філософ. На виставці представлена поезія Майстра – тритомник чудових віршів. Його вірші пронизані добротою і мудрістю. Подібно до рятівного маяка вони допомагають відшукати шлях до щастя, успіху і любові.
Подвижницька діяльність Володимира Казаряна у сфері духовності, мистецтва, творчості вносить гідний вклад у справу миру на землі.
Творчим і життєвим кредо Майстра став девіз: «Неможливе – зробити можливим!»

За тридцять років невтомної плідної творчої діяльності, вільної від канонів і догм, Майстер створив понад 500 мікромініатюр, що не мають аналогів у світі!
Виставка мікромініатюр «Світ чудес» Володимира Казаряна – це справжній подарунок всім мешканцям міста, це дійсне свято радості і здивування для всієї родини. Адже мікромініатюри Майстра дивують і радують всіх – від малого до великого.
Мікромініатюрні шедеври Володимира Казаряна залишать незабутнє враження на все життя!

Адреса: пр. К. Маркса, 16 (Дніпропетровський історичний музей)
Тел. для довідок: (0562) 46-34-22
Часи роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний – понеділок)
Вартість вхідних квитків:  15 грн. (для дорослих), 12 грн. (дитячий, шкільний, пенсійний), 10 грн. (груповий)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*