Художня виставка “Ніжна душа квітки”

27.04.2010 – 11.05.2010

Персональна художня виставка Людмили Алексєєвої «Ніжна душа квітки»

Людмила Петрівна Алексєєва за професією архітектор. За покликанням – художник. За складом душі, відбитим у творчості – ніжна, романтична, піднесено-витончена жінка.
У жанрі декоративно-прикладного мистецтва працює більше десяти років. Її неповторні по вишуканості роботи є затребуваними і прикрашають інтер’єри та зберігаються в приватних зібраннях України, Білорусії, Росії, Чехії, Польщі, США.
Людмила Алексєєва співпрацює і з дизайнерами одягу в техніці розпису по тканинах у виробах ручної роботи.
Основною темою представлених на виставці робіт художника є квіти. Квіти, яким людина і людство поклоняється, захоплюється і оспівує споконвіку. Оспівує так часто за свою багатовікову історію, що створити щось абсолютно нове, несхоже на все вже втілене, здавалося б, просто неможливо. Але, вдивляючись у роботи Людмили Алексєєвої, завдяки її таланту, ти відкриваєш красу квітів знову і розумієш разом з нею, що це чудо природи так само до кінця незбагненно у своїй неповторності, як і саме життя.
Людмила Алексєєва за допомогою погляду досвідченого майстра і тонкого жіночого відчуття зуміла ще раз, по-новому, зазирнути в душу квітки, спробувати розгадати її таємницю, перенести свої враження на художнє полотно. Полотно таке ж незвичайне, як і техніка виконання робіт.
Дивовижна авторська техніка листа аквареллю по шовку, яка досі не використовувалась ніким на Україні, відточена майстерність, дозволили автору домогтися такої дивовижної прозорості зображення, що мимоволі потрапляєш в гіпнотичний полон побаченого. Ніжні конвалії, дивовижні у своїй вишуканості лілії, помпезно-урочисті півонії, граціозні іриси не відпускають, не дозволяють у своїй знову відкритій художником красі відірвати від них погляд. Майстерність автора проявляється в усьому: вдало знайдений силует, точне, майже графічне промальовування елементів, витончені лінії, виконані за допомогою прийомів кистьового мазка, гармонійне злиття дивовижних тонів кожної квітки, чудове поєднання перламутрового блиску шовку і матовості акварелі. Потрапивши у світ квітів Людмили Алексєєвої, завмираєш від заворожливої магії побаченого. З нестримного урагану життя і боротьби пристрастей потрапляєш в чарівний світ м’якості, пастелі, пронизливої, оголеної ніжності.
При погляді на картини витонченого художника створюються такі емоційні відчуття і поетичні ілюзії, що мимоволі починаєш відчувати дивний, ні з чим не порівнянний запах квітів. І надовго залишається відчуття чарівності, захвату красою чудового свята, дивної подорожі в чарівне царство богині Флори.

Адреса: пр. К.Маркса, 64 (музей Літературне Придніпров’я)
Часи роботи музею: вівторок, п’ятниця, субота, неділя з 11:00 до 17:30 без перерви; середа з 11:00 до 20:00
Вартість квитків: 3 грн. для школярів, студентів; 6 грн. для дорослих.
Тел. для довідок: +38 (0562) 778-01-00