Виставка “Стародавня сучасність”

26.05.10 – 26.06.10

Як кажуть класики, витвір мистецтва є те, що уособлює три складові: мейнстрим, фольклор і авангард, – традицію, сучасність, новаторство.
Те, що ЗМІ називають сучасним мистецтвом, позбавлено фундаменту, а тому не має майбутнього й ризикує бути змитим у безкінечному потоці інформації. Ми, творче молодіжне об’єднання «ПТАХ», намагаємося відновити добре ім’я сучасного мистецтва і пропонуємо вашій увазі експозицію витворів образотворчого мистецтва «Стародавня сучасність». Провідна ціль і завдання цієї виставки, – виступити проти псевдомистецтва, яке заполонило свідомість наших сучасників. Популярність псевдомистецтва, що не має ніякої теоретичної бази і спотворює традиції, на яких, власне, тримається культура. Це може призвести до того, що слов’янський світ, втративши своїх предків, втратить своїх нащадків. Ми, люди, які присвячують своє особисте життя творчості, не можемо стояти осторонь, спостерігаючи руїну.
Техніки, які ми відпрацьовуємо і удосконалюємо все своє життя, художні школи, стиль яких ми наслідуємо, не втратили своєї актуальності, і вони також заслуговують на звання сучасного мистецтва. Фотографії, живопис, скульптура, графіка всебічно висвітлюють оточуючу реальність, переломлену через душу і свідомість митця, який не вдається до дешевого кітчу.
Ця експозиція – лише початок, і ми маємо надію, що будемо почуті споживачами і виробниками справжнього сучасного мистецтва, і що знайдемо відклик, що спробуємо досягти його відродження.
Може здатися, що наші слова пусті, і ми не є нічим особливим. Але нашими свідками є класики.
«Всё хвалёное настоящее – лиш момент, тут же становящийся прошлым. А вернуть сегодняшнее утро ничуть не легче, чем епоху Пунических или Наполеоновских войн. И, как это не парадоксально, именно современность мнима, а история реальна.» (Л.Н. Гумилев).

Адреса: пр. К.Маркса, 64 (музей Літературне Придніпров’я)
Часи роботи музею: вівторок, п’ятниця, субота, неділя з 11:00 до 17:30 без перерви; середа з 11:00 до 20:00
Вартість квитків: 3 грн. для школярів, студентів; 6 грн. для дорослих.
Тел. для довідок: +38 (0562) 778-01-00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*