Виставка “Україна мила”

02.06.10 – 02.07.10

Виставка картин Василя Романовича Григор’єва “Україна мила”.

«Україна мила» – так назвав виставку своїх картин дніпропетровський художник-аматор Василь Романович Григор’єв (1925г.р.).
Технар за освітою, конструктор за фахом він присвятив велику частину свого життя розробці систем, здатних стерти все живе і неживе з лиця землі. Але одного разу, після чергового випробування свого дітища на Байконурі, побачивши на власні очі, як прекрасний світ, творіння Боже, перетворюється на порох злим генієм людини, Василь Романович пережив такий глибокий катарсис, що душа його, очистившись каяттям, стрепенулася і обдарувала особистість новим змістом.
Розмінявши шостий десяток, Григор’єв вперше взявся за пензлі. Тепер він жадібно вбирав навколишню красу і намагався до самих дрібних подробиць відобразити побачене, наче боявся, що диво-дивне може відразу зникнути, як тоді на Байконурі зник, стерся з лиця землі той шматочок казахстанської весни. А потім до нього прийшло осяяння особливої властивості. Василь Романович став по пам’яті писати пейзажі свого дитинства. Одна з картин відобразила самого художника в 5-річному віці з дідусем на рибній ловлі (берег Мокрої Сури в районі нинішнього с. Кам’янка). Тоді, 80 років тому, ця прогнила, заросла очеретом притока Дніпра була потужним глибоководним красенем, в який могли заходити морські судна. І … тривога пронизує серце: що залишимо ми своїм дітям після себе і залишимо чи щось?
Дана персональна виставка третя за рахунком у Василя Романовича. Одна з них, що проходила в Києві в 2003р., Викликала особливо великий суспільний резонанс. Стар і млад, від школяра до професора, всі були вражені чистотою сприйняття, повнозвучністю фарб, і одностайні в думці, коли писали: «Дякуємо Вам за чудо! За Вашу пам’ять, за те відчуття радості буття, яке Ви змогли передати глядачеві, заразивши кожного в своїй любові … »
Ймовірно, якщо підходити до картин Григор’єва з академічним шаблоном, то не кожна буде визнана шедевром живопису. Але в кожній є світло і в кожну вкладена та особлива сила душі, ім’я якої – натхнення. І якщо вірно, що краса, будучи своєрідним природним гармонізатором, здатна цілити, то картини Григор’єва – це справжнє джерело здоров’я.
У Василя Романовича більше 80 картин, і всі вони так чи інакше присвячені милій його серцю Вітчизні. Ні одне з полотен пристрасний патріот не продавав і продавати не збирається, поки не побачить світло, підготовлений дітьми Василя Романовича каталог його творів. Кошти на видання у художника є, але скористатися ними він не має можливості, оскільки рахунки ощадбанку з 90-х років «заморожені». Не раз і не два звертався Василь Романович до можновладців з проханням дати хоча б у позику його власні гроші для здійснення задуманого. Але марно …

Можливо, нинішня виставка допоможе зібрати не таку вже й астрономічну суму на поліграф. послуги, щоб до ювілею художника в серпні ц.р. такий бажаний для Григор’єва каталог нарешті побачив світ. Адже, по суті, він потрібний не стільки Василю Романовичу, скільки всім нам, нашим дітям, онукам і правнукам. Та не збідніє рука, що дає.

Адреса: пр. К.Маркса, 64 (музей Літературне Придніпров’я)
Часи роботи музею: вівторок, п’ятниця, субота, неділя з 11:00 до 17:30 без перерви; середа з 11:00 до 20:00
Вартість квитків: 3 грн. для школярів, студентів; 6 грн. для дорослих.
Тел. для довідок: +38 (0562) 778-01-00