Виставка “Демократичні традиції в Україні”

20.08.10 – 20.10.10

Фото-документальна виставка «Демократичні традиції в Україні» створена за ініціативою Уряду України. На 15 стендах представлені фотографії, документи й тексти, що висвітлюють історію розвитку демократичних традицій на українських землях з найдавніших часів до сьогодення. Матеріали виставки підкреслюють, що демократичні процеси в сучасній Україні спираються на давню історичну традицію.
Документи дають можливість простежити, що історія демократії в Україні була тривала і складна, адже територія України, незважаючи на порівняно невеликі розміри, служила домівкою для кількох цивілізацій, що розвинули своєрідні політичні традиції.
Матеріали виставки демонструють, що задовго до виникнення Русі зі столицею у Києві на Чорноморському узбережжі України уже існували як демократичні грецькі поліси, так і Боспорське царство, тут були провінції Римської та Візантійської імперії. На виставці через археологічні пам‘ятки висвітлюються і демократичні процеси, які відбувались на землях Дніпропетровської області в давні часи – протодемократичні військові традиції кочових племен, скіфів тощо.
Особливу сторінку в історії демократичних традицій в Україні становить запорізьке козацтво, колискою якого по праву вважається Дніпропетровщина, де існувало 5 з 8 Запорозьких Січей. Козацькі клейноди – символи влади, документи, портрети українських гетьманів, козацьких отаманів показані на виставці.
Послідовно на виставці висвітлена історія формування демократичних традицій у ХІХ – поч. ХХ ст. – міські Думи, губернські та повітові земства, вибори до Державної Думи в Російській імперії, виникнення рад робітничих депутатів. Знайшла відтворення також історія створення Української Народної Республіки, виборна система в радянські часи, боротьба за незалежність за часів тоталітаризму і демократичні процеси в Незалежній Україні.

Адреса: пр. К. Маркса, 16 (Дніпропетровський історичний музей)
Тел. для довідок : 8 (0562) 46-34-22
Часи роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний – понеділок);
Вхід безкоштовний.