Виставка-загадка “Цей зникаючий світ речей” (100 предметів, створених руками людей)

Виставка з фондів Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького.

Протягом багатьох тисячоліть людина у своїй практичній діяльності, повсякденності винаходила й використовувала найрізноманітніші речі, деякі з них сьогодні зовсім невідомі людям, особливо молодому поколінню.
Музей зберігає чимало таких речей. Відійшли у минуле чимало фоно-апаратів, які відтворювали голос людини, мелодії минулого. Платівки, фонографи, патефони, грамофони, різноманітні музичні скриньки, – сьогодні можна побачити лише в музеях, чи приватних колекціях аматорів.
Змінились, перетворившись у анахронізм фотоапарати, відеокамери, відеовідтворюючи пристрої, телефони, холодильники, різні освітлювальні прилади, письмове приладдя, бритвені й столові прибори. Інакше виглядають різні предмети одягу, повсякденного вжитку, хатнє начиння і багато іншого, що здавалось у минулому звичайною річчю, тепер викликає подив, є загадковим, незвичайним. Причому ці зміни предметного світу людини відбуваються все швидше й швидше. Якщо раніше потрібні були тисячоліття й століття для зникнення певних речей, то тепер це відбувається протягом десятиліть і років.
Саме цим «звичаним-незвичайним» речам і присвячена виставка-загадка з фондового зібрання Дніпропетровського національного історичного музею. Вона покликана збуджувати думку, викликати цікавість відвідувачів музею до зникаючого та існуючого світу речей, які оточували людину в минулому і оточують нас сьогодні.
На виставці експонуються різноманітні побутові речі, посуд, освітлювальні, оптичні та фото-фоно-графічні матеріали, письмове приладдя, окремі зразки одягу та аксесуарів, предмети інтер‘єру та інші речі незвичайного вигляду, які використовувались мешканцями нашого краю у повсякденному житті, праці, різноманітних сферах людської діяльності з найдавніших часів до середини ХХ ст.
Виставка не має звичайних для музейних експозицій анотацій та етикетажу, відвідувачі самі (за допомогою підказок) мають визначитися щодо назви і приналежності речей – експонатів.

Виставка триватиме: з 18 лютого по 1 квітня 2011 року
Адреса: пр. К. Маркса, 16 (Дніпропетровський історичний музей)
Тел. для довідок : +38 (0562) 46-34-22
Часи роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний – понеділок);
Вартість квитків: 3 грн. для дітей; 7 грн. для дорослих.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*