Виставка «Хвиля говорить і показує» (до 85-річчя радіовіщання в Дніпропетровській області)

В Дніпропетровському національному історичному музеї зібрана невеличка, але досить представницька колекція різноманітних радіо пристроїв (біля 50 одиниць), здебільшого побутового характеру, яку музей вирішив представити громадськості з нагоди ювілеїв перших кроків радіо в Україні та Дніпропетровській області.
Життя без засобів комунікації в сучасному світі неможливе. Телевізор, радіоприймач, доступ до Інтернету, мобільний та стаціонарний телефон, пошта – все те, чим ми користуємося кожного дня й що задовольняє наші потреби в отриманні необхідної інформації. Якщо уявити собі, що усього цього не має, хоч би на один день. Стає якось незручно. І зовсім не віриться, що трішки більше ніж 100 років тому у розпорядженні людини був лише поштовий зв‘язок. В Україні радіо з‘явилось у 1920-х роках, коли у Харкові було змонтовано першу в Україні гучномовну установку. В 1925 р. в Харкові було вже кілька десятків радіо-гуртків аматорів, оснащених радіоприймальними станціями і рупорами, які давали можливість сотням людей одночасно слухати концерти.
У 1924 р. на розширеній нараді низки організацій і громадськості Катеринослава приймається рішення про створення в місті акціонерного товариства по спорудженню радіостанції. Під майбутню радіостанцію відвели спеціальне приміщення, у дворі якого спорудили 46-метрову антену. 23 лютого 1926 р. всі роботи було завершено, й здійснено пробні передачі. Тобто в 1926-1927 рр. повсюдно в містах починається експлуатація центральних станцій дротового віщання. З 14 травня 1926 р. дніпропетровці отримали можливість слухати передачі з Москви. На виставці експонуються радіоприймачі різних років і виробництва, в тому числі Дніпропетровського радіозаводу, який було засновано у 1945 р., а у 1947 р. він дав першу продукцію – радіоприймач «Рекорд» – 49 штук.
30 квітня 1958 р. було покладено офіційний початок Дніпропетровському телебаченню. У 17.00 в ефірі з‘явилась перша телевізійна заставка «Показує Дніпропетровськ». Зразки перших телевізорів теж представлені на виставці.
На сьогодні в Дніпропетровській області існує три види технічного забезпечення віщання: ефірне, супутникове та кабельне. Саме ефірне віщання й забезпечує Дніпропетровський філіал Концерну радіовіщання, радіозв‘язку та телебачення (ДФ КРРТ). Сьогодні Дніпропетровська філія Концерну радіомовлення, радіозв‘язку та телебачення обслуговує практично всіх дійсних операторів мобільного зв‘язку України, 17 телекомпаній в обласному центрі та близько 100 телевізійних передавачів у Дніпропетровській області. Концерн забезпечує якісну подачу програм ТРК «ICTV», ТРК «Новий канал», СТБ, Теле-один, НТН, ТЕТ, 1+1, Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії (ДОДТРК, канали 27, 51) і ТРК Україна (матеріали концерну експонуються).

Виставка триватиме: з 1 березня по 10 квітня 2011 року
Адреса: пр. К. Маркса, 16 (Дніпропетровський історичний музей)
Тел. для довідок : +38 (0562) 46-34-22
Часи роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний – понеділок);
Вартість квитків: 3 грн. для дітей; 7 грн. для дорослих.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*